додому освіта В Україні стартувало пробне зовнішнє незалежне оцінювання

В Україні стартувало пробне зовнішнє незалежне оцінювання

644

В Україні стартувало пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Перший тиждень дав змогу майбутнім абітурієнтам пройти тести з математики, історії України, хімії, географії та світової літератури. 6 квітня школярі перевірять свої знання з української мови та літератури, іноземних мов, всесвітньої історії, фізики, біології та російської мови. Участь у тестуванні з кожного предмета коштувала 89 гривень. Попри те, на Тернопільщині свої сили спробувало майже дві з половиною тисячі учнів. Для них в області створили 19 пунктів тестування.

До пробного ЗНО майбутні абітурієнти підійшли так само відовідально, як і до основного. Під стінами пункту тестування, у 13 школі-ліцеї Тернополя, школярі почали збиратись задовго до його початку. Перепустка всередину – цілий пакет документів.
 
Наталія Тарасова, чергова пункту тестування: "Це паспорт або свідоцтво про народження, запрошення і квитанція про оплату. – Чи були такі, хто забував якийсь з документів? – Одна дитина, хлопчик, прийшов з копією свідоцтва про народження, оскільки основні документи в нього залишилися в навчальному закладі.
 

Ті ж документи, крім квитанції про оплату, абітурієнти повинні взяти на справжнє зовнішнє незалежне оцінювання. І хоча пробне тестування з кожного предмету – платне, це не відлякало школярів. Свої сили у ньому на Тернопільщині спробувало майже дві з половиною тисячі учнів.
 
Наталія Свінціцька, учасниця пробного ЗНО: "Вовка боятися – в ліс не ходити… Для того, щоб на наступний раз менше нервуватися, я цього разу підготувалася дуже добре. І надіюся, що напишу це пробне дуже добре".
 
Катерина Бодасюк, учасниця пробного ЗНО: "Планую здавати математику, географію, українську і англійську. Зараз прийшла на математику, так як хочу добре підготуватися, налаштуватися на ЗНО, щоб потім не виникало питань на самому ЗНО… Думаю, що допоможе. Ця підготовка, як генеральна репетиція".
 
Руслан Ваврійчук, директор ТНВК " Школа-ліцей №13", відповідальний за пункт тестування: "225 чоловік є зареєстровані і мають виконувати тести з 4 предметів: історія України, математика, хімія і географія. З історії України буде залучено 6 аудиторій, з математики 6, з хімії 2 і з географії 1".
 
Знайти поотрібну аудиторію було неважко. По кожному з предметів організатори підготували алфавітний список учасників тестування і чітко зазначили, де воно буде відбуватися. Загалом, різниця між пробним та основним тестуванням – несуттєва. Хіба що роботи школярів цього разу не відправляли у центр оцінювання якості освіти. Їх перевірили самі учасники. Після виконання тестових робіт кожен учень отримав інформаційний бюлетень із відповідями на тестові завдання та схемами підрахунку балів. Не використовували у пункті пробного тестування і металодетекторів, які будуть на справжньому ЗНО.
 
Руслан Ваврійчук, директор ТНВК " Школа-ліцей №13", відповідальний за пункт тестування: "Металодетектор є передбачений згідно процедури на основному ЗНО, і учні будуть повідомлені, що всі технічні засоби, якуі вони можуть використовувати, мають бути виключені і здані на стіл для речей… Минулого року були випадки, коли під час огляду металодетектором учнів вилучали з аудиторії, тому що це порушення регламенту, процедури тестування".
 
Ірина М'ясковська, старший інструктор: "В нас написано навіть, що є технологічна перерва. І якщо прийдуть до нас в аудиторію з металошукачами, ми повинні зафіксувати початок технологічної перерви і закінчення, і маємо додати до самого тестування".
 
6 квітня відбудеться пробне тестування з української мови та літератури, іноземних мов, всесвітньої історії, фізики, біології та російської мови.