“Від сертифікації у мене залишилися тільки приємні враження. Чому подавалася? Тому що я хочу стати частинкою прогресивної освітянської спільноти і мені це вдалося вже вдруге”, – розповідає вона.
Сертифікацію вчителів початкових класів в Україні запровадили ще у 2019 році. Минулоріч до неї долучили також учителів української мови і літератури та математики. Світлана Гудима – одна з учасників пілотного проєкту. Учителька математики готувалася декілька місяців, аби виконати всі поставлені перед нею завдання, які, за її словами, не такі вже і прості.
“Це не теж саме, що здають вчителі української мови, який потрібно тест а, б, в і відповіли. В математиці це зовсім працює по-іншому. І досить часто на одне завдання не вистачає двох хвилин. Там досить більше часу потрібно, що виконати, тобто записи робити, правильні обрахунки”.
Під час сертифікації педагоги проходять незалежне оцінювання, процедура схожа на ЗНО та НМТ, які здають випускники. Другий етап – самооцінювання. Його проводять за спеціально розробленою анкетою від Державної служби якості освіти України. А третій – презентація практичного досвіду експертам під час відкритого уроку.
Світлана Гудима у списку тих, хто успішно пройшов сертифікацію. Зі 125 балів у неї – 120 з половиною. Своїм результатом, розповідає, задовлена.
Цьогоріч реєстрація для участі в сертифікації педагогічних працівників в Україні стартувала з 15 січня. У перші дні вже чимало педагогів Тернопільщини виявили бажання долучитися, каже Наталя Моравська.
Реєстрація на сертифікацію педагогічних працівників-2024 триватиме до 30 січня. Але її в будь-який момент можуть припинити достроково, якщо до кінцевого періоду реєстрації сформують необхідну кількість заявок.