додому спорт В Тернополі побував президент Федерації регбі

В Тернополі побував президент Федерації регбі

682

На Тернопільщині активізують розвиток регбі. При цьому не лише як нині олімпійського виду спорту. Регбі планують запровадити в школах як засіб доброго фізичного розвитку школярів. Сьогодні за участю віце-президента Федерації регбі України Олександра Гули, керівництва і дпутатів облради, представників вишів Тернополя та керівників управлінь ОДА, спортивних товариств і регбістів Тернопілля відбулася відповідна нарада, покликана дати поштовх регбійному розвитку в області.

Віднести Тернопільщину до лідируючих в українському регбі регіонів складно. Наразі воно розвивається на ентузіазмі любителів цього виду спорту, хоч і не безрезультатно. Приміром. регбійна команда Тернополя "Терен" нещодавно вперше в історії області пройшла до фінального етапу вищої ліги Чемпіонату України з Регбі-7. Втім. програму із розвитку регбі на Тернопільщині акцентуватимуть не лише на професійному рівні, а й в якості соціального проекту для фізичного розвитку молоді. У перспективі – створення студентських регбійних команд при вишах Тернополя і, головне, запровадження регбі у школах. Ініціатори наводять позитивний досвід Одеси, де нині існує більше 40 дитячих регбійних команд, і діти займаються безпечним безконтактним видом – Регбі-5.

Степан Барна, регбіст, депутат Тернопільської обласної ради: "Діти, котрі почали, навіть з проблемами зі здоров'ям займатися Регбі-5, вони за підсумками таких занять вже через рік стали реабілітовані, почали займатися повноцінно фізичною культурою і показники фізичного стану здоров'я суттєво зросли. Тобто ми говоримо не тільки про професійний вид спорту, як той, котрий ставиться сьогодні на національному рівні, на олімпійському рівні, а сьогодні ми говоримо про такі види спорту, котрі дають можливість оздоровити нашу молодь".

Проект із запровадження в Тернополі дитячого регбі-п'ять представники Федерації регбі в Україні нині ж презентували у міській раді. Водночас федерація готова всіляко сприяти запланованим програмам.

Олександр Гула, віце-президент Федерації регбі в Україні: "Чим Федерація регбі може бути корисною на приклад в розвитку регбі в Тернопільській області, то я можу сказати що Федерація регбі, наприклад, для такого проекту дитячого Регбі-5, не контактного регбі, надасть м'ячі і необхідний інвентар, методичну допомогу і навчання тих людей, які будуть займатися цим проектом. Відносно студентського регбі – ми фактично домовились, говорили про те, що у кожному виші Тернополя буде створена регбійна команда, таку допомогу федерація вже дає. 6 тернопільських регбістів пройшли перший курс тренерського навчання".

Щодо регбійної інфраструктури, вважають, мало б обійтися без особливих затрат – для занять регбі придатні вже наявні на Тернопільщині футбольні поля і спортивні майданчики.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської облради: "Однозначно питання є досить ємке і потребує створення робочої групи, яка буде відстоювати інтереси і розвиток даного виду спорту. Вирішили внести пропозицію до сесії Тернопільської обласної ради щодо доповнення програм розвитку олімпійських видів спорту на нашій області. Насправді, досить приємне те, що вид спорту є фінансово не дуже витратний і значно менший, ніж по будь-яких інших видах спорту".

Учасники наради запевнили – подальші кроки із розвитку регбі на Тернопільщині – не забаряться.