додому суспільство В ніч з 30 на 31 березня Україна перейде на літній час

В ніч з 30 на 31 березня Україна перейде на літній час

605

В ніч з 30 на 31 березня українці переведуть стрілки годинників на годину вперед і таким чином перейдуть на літній час. Ще з осені минулого року говорили про можливе скасування переходу України на літній час. З'явився навіть відповідний законопроект. Але до його розгляду справа не дійшла. Тому не залежно від нашого бажання вніч проти неділі, 31 березня, спатимемо на годину менше. Що треба робити, аби звикнути жити за літнім часом, знає Юлія Судомир.

Добре чи погано переводити стрілки годинників то на зимовий, то на літній час і як це впливає на самопочуття людей? Однозначної відповіді у лікарів нема. Та в Україні, як і в більшості європейських країн, вже склалась традиція двічі на рік переводити годинники.

Перехожа: "Треба час реабілітації, перейде трошка часу, та й вже воно привикнеться до того всього".

Перехожий: "- Та нічо, будем привикати.
-А як це на вас впливає?
-Та я знаю, ніяк".

Перехожа: "Ну, це такаж не дуже, це мінус як на мене, тому що я люблю зранку поспати".

Особливо ускладнена адаптація при переході на літній час у перші дні після переведення стрілок годинників. Важче буде тим, хто рано всатє і людям з чутливою нервовою системою та хронічними захворюваннями. Вони довше відчуватимуть дискомфорт, а вплив на нервову систему та недосипання може позначитись на стані здоров’я.

Галина Зот, завідувач відділення КУТОР "Центр здоров'я": "Це, наприклад, люди, які страждають серцево-судинними захворюваннями, якісь мають неврози, якісь можливо навіть збої в шлунково-кишковому тракті, тому що в них трошки режим харчування тоді зсовується, можливо такі люди, які приймають якісь препарати, що їм лікарі попризначали, так само зміни проходять, тому що в часовому поясі вони змінюються, якщо люди залежать від таких таблеток".

Здоровий спосіб життя, раціональне та збалансоване харчування, режим праці та відпочинку, і головне – позитивні емоції, значно полегшать перехід на літній час, кажуть медики.

Галина Зот, завідувач відділення КУТОР "Центр здоров'я": "Це раніше лягати спати, раніше вставати, не нервуватися, побільше вживати води, побільше бувати на свіжому повітрі і побільше вживати овочів і фруктів, які мають вітаміни, щоб людина адаптовувалася до цих змін".

Наслідки переходу на літній час особливо відчувають діти, тому дуже важливо, аби вечір перед сном у них проходив у спокої та тиші, без телевізора та Інтернету. А вкладати спати дітей потрібно на годину раніше, ніж зазвичай.