Увесь Тернопіль захистять червоними лініями, які визначають, де можна або не можна проводити певні будівельні роботи. На замовлення міської ради державний науково-дослідний інституту проектування міст “Дніпромісто” уже розробив детальну карту з червоними лініями усього Тернополя. Документ має на меті захистити старі будинки, які є надбанням нашого міста, і спланувати, у яких напрямках Тернопіль може розвиватися.
Тернопіль завершує розробку містобудівної документації одним із перших в Україні. Ще у 2010-му затверджений генеральний план міста, далі пройдені наступні етапи – прийнятий історико-архітектурний опорний план, затверджені міською радою червоні лінії центральної частини міста, а усього міста в цілому готові до розгляду на сесії. Основний етап, який буде поданий на громадське обговорення – план зонування території міста. Червоні лінії проводили з урахуванням давності споруд, їхньої вартості, історичної та культурної цінності. Розробили документ, аби захистити старі будинки, які є надбанням нашого міста, і спланувати, у яких напрямках Тернопіль може розвиватися.
Василь Бесага, головний архітектор Тернополя: "Суть містобудівної документації – впорядкування забудови в місті, визначені межі щодо вуличної мережі, інженерних комунікацій і межі тієї, що юридичні і фізичні особи можуть проводити будівництво. Для того і розробляється цей план".
Останній генеральний план був затверджений у 80-му, до нього лише вносились певні корективи. Ним досі і керувались. За цей час у Тернополі відбулось чимало змін. Багато об'єктів і територій приватизували. В новому проекті усе враховано.
Василь Бесага, головний архітектор Тернополя: "Генеральнимй план корегується раз в п'ять років. Пропозиції можуть подаватися протягом року в управління або в органи місцевого самоврядування. Ці пропозиції розглядаються, щоб внести зміни, подається на сесію міської ради, рада застверджує ті зміни, дають пропозиції Діпромісту. Це раз в 5 років".
План червоних ліній розроблений лише для магістральних вулиць і стосується будівель з фундаментом. Роботи над усією містобудівною документацією планують завершити до кінця жовтня і оприлюднити на сайті міської ради, як і план захисту "Громадянська оборона".