додому Новини Один із способів утеплити житло – замінити вікна та двері на теплозберігаючі

Один із способів утеплити житло – замінити вікна та двері на теплозберігаючі

1053

vlcsnap-2014-10-09-18h18m13s148Утепліть житло – збережете тепло. Українці в очікуванні початку опалювального сезону. Газу обмаль, тому цьогоріч він відзначиться нижчою, ніж зазвичай, температурою в помешканнях. Не чекаючи холодів, люди активно взялись утеплювати домівки. Один з ефективних способів, кажуть фахівці, – замінити вікна та двері на теплозберігаючі.

Обмеження газу областям для самих українців означає нижчу, ніж зазвичай, температуру в квартирах. Та й ту, до якої вдасться нагріти домівки, треба вміти зберегти. Головні тепловтрати житло несе через стіни, двері та вікна. Розуміючи це, люди масово почали утепляти помешкання. Хтось застосовує методи тимчасові і менш надійні, як от заклеїти вікна на зиму, хтось вдається до радикальніших, дорожчих, але ефективніших – замінює старі вікна-двері на нові. Вибір великий, тому перед покупкою без порад фахівців не обійтись. Андрій Страдомський має справу з вікнами не пепрший рік. Обираючи металопластикове, радить звернути увагу на три складові: профіль, склопакет та фурнітуру. Від цього залежить тепло- та шумоізоляція і міцність вікна.

– Це повітряні камери всередині пластикового профілю. Чим більша їхня кількість, тим краща ваша шумо- і теплоізоляція, тим краща міцність вашого вікна. Склопакети зазвичай пропонують кількох видів, основні – однокамерний, два скла, і двокамерний, три скла. При цьому що один, що інший може бути з ефектом енергозбереження… Ефект енергозбереження – це по суті є напилення іонів срібла, яке створює свого роду екран, який тепло всередині, в приміщенні втримує взимку, а влітку частина променів дзеркалиться, не накаляючи вашу кімнату, – розповів менеджер-консультант салону-магазину «Максимум» Андрій Страдомський.

Більше камер – кращий склопакет, каже менеджер. Водночас для міських квартир радить брати товстіший склопакет. Зовнішню фурнітуру, тобто завіси і ручки, можна оцінити на око, проте не варто забувати про важливіший її елемент – прихований замок-рейку, який притискає вікно до рами. Вікно, яке витримає перевірку за всіма трьома параметрами – ідеальне, запевняє Андрій.


– Середньостатистичне металопластикове вікно дозволить вам зекономити 40-50% вашої енергії, відповідно коштів за опалення.

Ще до 10% тепла дозволять зберегти надійні вхідні двері. Тут їх головні характеристики – товщина і щільність прилягання.

– Їхня товщина – 9 см, використана мінеральна вата всередині, подвійний контур ущільнення по коробці, по полотні, два замки, завіси на підшипнику. В простіших варіантах буде зменшена товщина полотна, тобто не 9, а 7-8 см. При цьому на що звертати увагу, обираючи вхідні двері? Перш за все на товщину, особливо це перші поверхи, де є постійна проблема шуму, тепла, варто брати потужніші двері, – радить Андрій Страдомський.

Фахівці радять: найкраще наповнення для дверей – поліпіностерол, мінеральна вата або пінопласт. Вони повинні щільно прилягати до рами, а замки – легко, але надійно закриватись. Це варто перевірити ще в магазині. І якщо раніше визначальною для покупців була ціна вікон чи дверей, то тепер гору бере якість товару, адже покупка – на роки. Ціни, попри попит, виробники цьогоріч не підняли, кажуть у салоні-магазині.