додому духовність Унікальну вишиту Хресну дорогу у виконанні священика з Борщівщини представили у Тернополі

Унікальну вишиту Хресну дорогу у виконанні священика з Борщівщини представили у Тернополі

1866

vlcsnap-2016-04-28-17h06m12s125Унікальну вишиту Хресну дорогу, яка складається не з чотирнадцяти, як зазвичай, а з 15 стацій представили 27 квітня у Тернополі. Створив її священик Микола Сус із Борщівського району. Отець каже, працювати на Хресною дорогою було непросто, адже вишивав ікони самотужки, і робив це переважно уночі. Хресна дорога уже побувала у різних регіонах області. Отець Микола надіється, що зможе показати своє творіння не лише тернополянам, а й усій Україні.

П’ять років тому о. Микола Сус, настоятель церкви Святої Трійці у селі Дзвинячка, почав вишивати Хресну дорогу. Нині вишиті ікони із зображенням страстей Христових велично постали в церкві, і вірні моляться до них під час вечірніх відправ Хресної дороги. Церква у Дзвинячці, що на Борщівщині, стала єдиною в Україні, яка може похвалитися таким унікальним дарунком настоятеля. Одна ікона має 110 тисяч хрестиків, а їх є 15. Останню 15-ту стацію отець Микола додав сам.

– Перемога життя над смертю. Якщо 14 закінчується, смерть, гріб і на тому більше нема нічого, то не треба було того всього. Не треба ніякої проповіді про Христа, нічо не треба. Це повільна смерть, а це перемога життя над смертю. Значить є якась мета – перемога, – вважає священик церкви Святої трійці, с. Дзвинячка (Борщівського району) отець Микола Сус.

Роботу над стаціями священик завершив у лютому цього року. Презентувати її жителям області почали з настанням великого посту. Тексти до кожної стації Хресної дороги отець Микола писав сам. Для цього довелося прочитати багато як духовної так і художньої літератури. Тексти стацій представлені у двох варіантах.

– Я сам складав тексти. До речі, склав два комплекти текстів, сьогодні буде трошки коротший, але коли їжджу по інших селах то довший. От є перша стація. От вона така сама там, але вона там велика, і текст до неї. Вперше я почав писати тексти до Першої стації. Сам написав, і потім прочитав. Воно вийшло 35 хвилин на одну стацію розповідати. Ну, якщо 15 стацій по 35 хвилин це буде 8 годин, а ще хор 1,5 години. Я це все занехав. Якби не було цікаво, ніхто слухати так довго мене не буде. І тоді почав таке саме найелементарніше, – каже отець Микола.

Отець Микола хоче, щоб його роботу побачило якомога більше людей. Адже вона є унікальною. Тому зараз відгукується на всі запрошення.