додому Головні Українців запрошують долучатись до реформування країни

Українців запрошують долучатись до реформування країни

829

vlcsnap-2015-03-13-17h38m42s137Нічого про нас – без нас. Українців запрошують долучатись до реформування країни. Цим, паралельно з народними депутатами, займаються експерти, громадські активісти та журналісти, які об’єднались в громадську ініціативу “Реанімаційний Пакет Реформ”. Сьогодні у Тернополі члени громадської організації презенували “Дорожню карту реформ”.

Реформи – це завжди болісно, але для України нині необхідно. Реформування галузей взамін на кредит від нас вимагає Міжнародний Валютний Фонд, цього прагнуть і самі українці. Вони ж мають брати участь у змінах, переконані представники громадської ініціативи “Реанімаційний Пакет Реформ”. До Тернополя вони приїхали, щоб почути думку місцевої влади та громади, які під час Майдану показали себе як свідомі громадяни.

– Тернопіль для нас місто особливе, область унікальна. РПР є продовженням подій на майдані, бо утворили РПР активісти Майдану. Коли ми вивчали списки потерпілих осіб, то Тернопільська область була однією з трьох, яка надала найбільшу кількість активістів… Коли ми вивчали, як розподілялись місцеві фінанси, гуманітарна допомога в різних містах, нас вразило, що саме в Тернопільській області процес побудови був найбільш прозорий… і найбільша кількість допомоги була спрямована в Тернопільській, Київській і Львівській областях, – розповідає голова Секретаріату РПР Артем Миргородський.

“Реанімаційний Пакет Реформ” – це громадська позапартійна ініціатива, яка об’єднує громадських активістів, експертів та журналістів. Разом вони розробляють законопроекти, виборюють їхнє ухвалення та контролюють втілення. Визнають, народні депутати не завжди беруть їх розробки до уваги, проте успіхи, яких досягнули вже, того варті. За близько ста днів роботи парламенту було ухвалено 14 законів, до розробки яких долучились експерти РПР, а за рік діяльності організації таких законів вже майже 30. Серед основних напрацювань – прозорість державних закупівель, децентралізація влади, суспільне мовлення, створення Антикорупційного бюро.

– Реформи в державі вже почалися, потрібно це визнати. Серйозні кроки зроблені в напрямку децентралізації, почалось це з децентралізації фінансів, сподіваємось продовжиться і в децентралізації інших владних повноважень, які мають бути передані органам місцевого самоврядування, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Тарас Шевченко, експерт групи РПР з медіареформи, переконаний:

0 Ми сподіваємось, що нове Антикорупційне бюро, яке запуститься, буде краще боротись з корупцією, бо туди наберуть нових людей. Державна система не надто змінилась, більшість лишились на своїх місцях, особливо в правоохоронних органах, в прокуратурі, яка пронизана корупцією… Без боротьби з корупцією реформи в інших сфеорах практично неможливі.

– Загалом наш підхід – треба якнайшвидше братися за виборчі закони. В коаліційній угоді, яка підписана в парламенті, чорним по білому написано, що зміни до виборчого законодавства мали бути одним з пріоритетів. В першому кварталі мав з’явитись новий закон для виборів парлаиенту, а в перше півріччя про місцеві вибори. Кінь не валявся, лише перші кроки зроблені, тому ми повинні разом підтиснути парламент і владу, щоб вони не перед самим початком нам запропонували виборче право, – говорить  народний депутат V, VІ, VІІ скликань, консультант з адвокасі РПР Андрій Шевченко.

Всі напрацювання активісти зібрали у “”Реанімаційному Пакеті Реформ”. Щодо роботи, яку таким чином виконують за депутатів, реформатори кажуть: на практиці успішні ініціативи саме так і проводяться. Ініціатива відкрита, тому долучатись до спільної роботи запрошують громадських активістів з регіонів.