додому Головні У центрі Тернополя організували театральний перформанс до річниці теракту у Маріупольському драмтеатрі

У центрі Тернополя організували театральний перформанс до річниці теракту у Маріупольському драмтеатрі

436

Два роки тому, 16 березня, Росія скинула на драматичний театр Маріуполя надпотужну авіабомбу. У цей час у будівлі переховувалися понад 1000 мирних жителів – жінки, діти, літні люди, вагітні та породіллі з немовлятами. Поблизу драмтеатру був надпис «ДІТИ», та це не зупинило жорстоких російських терористів. Аби вшанувати пам’ять жертв теракту у Маріуполі, в центрі Тернополя організували театральний перформанс. Актори Тернопільського академічного драматичного театру та обласного театру актора і ляльки показали тернополянам мистецьке дійство.

“Не можна було залишатися осторонь, і, коли виник такий запит, ми постаралися зробити все можливе. Дуже велика подяка акторам, тому що вони дуже оперативно зібралися і працювали в люфтах між своїми репетиціями та виставами. Вони знаходили час, не йшли на обід, і дуже оперативно, за кілька днів, було зроблено цю роботу”, – розповів Дмитро Татарінов, режисер Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки

Актори у перформансі відобразили життя театру до та після атаки. У своїй виставі вони продемонсторували, наскільки жорстоким був вчинок окупантів. Перформанс відвідали кілька десятків жителів Маріуполя, які знайшли прихисток у Тернополі. Серед них – Світлана Дементенко, жінка виїхала із Маріуполя у перший день повномасштабної війни.

“І до того були знакові обстріли, але трагедія в драмтеатрі – щось неймовірне, не вірилося, що, бачачи напис “діти”, російською було “дети”, туди скинуть бомбу. Але найгірше те, що не розібрали тих завалів”, – поділилася з нами пані Світлана.

Анна Рижкова зараз виконує обов’язки очільниці центру “ЯМарiуполь” у Тернополi. Жінка зізнається, що їй надто важко згадувати ті страшні події у рідному для неї місті, проте переконана: у цей день важливо вшанувати усіх загиблих від рук російських окупантів.

“Ця трагедія зачепила кожного з нас. Авіабомбою вдарили по драмтеатру, вдарили по серцю кожного маріупольця, тому що це був символ зустрічі. Кому б ти не сказав: “Зустрічаємось на драмі”, він тебе розумів”, – сказала Анна Рижкова.

Наразі окупанти на місці трагедії проводять будівельні роботи та планують відновити театр до кінця 2024 року, а 2025 року нібито він зможе відкрити свої двері для глядачів. Минулого літа будівельні підрядні організації відмовлялися працювати на об’єкті через трупний сморід. Роботи довелося призупинити. Окупанти вимушені були заливати все хлором. Тільки восени, після приходу холодів, окупанти змогли відновити будівельні роботи.