додому освіта У Тернополі завершили перевіряти відкриту форму тестів з української мови та літератури

У Тернополі завершили перевіряти відкриту форму тестів з української мови та літератури

700

У Тернополі завершили перевіряти відкриту форму тестів з української мови та літератури. Єдиний у місті пункт перевірки знаходиться у четвертій школі. Над роботами учасників тестування працювало більше сотні найкращих вчителів Тернопільщини. А перевіряють творчі завдання учасників тестувань з різних областей України. Цьогорічне творче завдання, яке стояло перед учасниками у другий день тестування – формування особистості.

Творчу частину робіт зовнішнього незалежного оцінювання перевіряють вчителі. Це люди з високою кваліфікацією, які мають педагогічні звання. Усі роботи зашифровані, тому екзаменатори не знають, з якої області вони надійшли. Можуть хіба що здогадуватися, якщо в роботі є власні назви. Ймовірно, цьогоріч роботи на перевірку до вчителів Тернополя потрапили з Київської, Вінницької і Одеської областей. На кожній роботі замість прізища чи міста є лише наліпка зі штрих-кодом. 

Перевіряють перехресно: спочатку роботу дивиться один екзаменатор, а потім ту ж роботу інший. Лише тоді затверджують остаточні бали за творче завдання. У пункті перевірки працювали 105 вчителів. Творчих завдань у Тернопіль надійшло шість з половиною тисяч. 10% з них – пусті, учасники ЗНО не захотіли писати твір. Решта ж на папері викладали думки на задану тему: формування особистості.

– Розібратися із чинниками формування особистості: зовнішніми, внутрішніми, які впливають на формування людини, то я думаю, що їм було нескладно. До того ж учні наші креативні і вони висловлювали своє бачення конкретної проблеми. Хтось заперечував і перший, і другий чинник, а хтось дотримувався думки про те, що тільки суспільство формує людину, а хтось вважав, що сама людина формує себе. Тому погляди були суперечливі, – розповідає куратор пункту перевірки тестових завдань з української мови і літератури у Тернополі Майя Кондирєва.

За зміст творчого завдання максимально можна отримати 12 балів. Ще 8 балів – за грамотність. Загалом максимальний бал за творче завдання – 20. Майя Кондирєва каже, рівень знань вступників щороку зростає, вони все краще пишуть твори, вислювлюють цікаві думки, проте набагато складніше з грамотністю.