додому спорт У Тернополі вперше провели Всеукраїнську регату “Золота осінь Тернопілля-2013”

У Тернополі вперше провели Всеукраїнську регату “Золота осінь Тернопілля-2013”

675

У Тернополі вперше провели Всеукраїнську регату "Золота осінь Тернопілля" 2013. Захід приурочили 60-річчю веслування на байдарках і каное на Тернопільщині. Участь у змаганнях взяло 10 команд-представників шкіл Західної України.  Перше місце у командному заліку за кількістю очок зайняла команда Тернопільської дитячої юнацько-спортивної школи "Буревісник".

Близько сотні учасників взяло участь у Всеукраїнській регаті "Золота осінь Тернопілля". Це наймолодші хлопці і дівчата віком 13-16 років. Для них це – перше змагання. Андрій Баландюк приїхав сюди зі Львова. Хлопець каже, почав займатися на байдарках, аби похизуватися перед дівчатами.  А про цей вид спорту почув Андрій від сусіда.

Андрій Баландюк, учасник Всеукраїнської регати "Золота осінь Тернопілля" 2013 зі Львова: "Я тренуюся вже майже два роки. В мене сусід ходить на байдарки і розказав як це класно, що там можна покупатися, підкачатися трохи в спортивному залі. Я прийшов на перше тренування і мені дуже сподобалось".

Бути у гарній фізичній формі, рости сильним і здоровим – таке бажання цілком нормальне, кажуть організатори змагань. Бо веслування – це не лише тренування на байдарці чи каное, а й плавання, легка атлетика, тренажери, а взимку – лижі.

Директор спортивної школи "Буревісник" каже, охочих навчатися веслуванню на байдарках і каное чимало. У Тернопільській школі "Буревісник" займається півтори сотні дітей. Байдарка чи каное важить 12-14 кг. Тому  для таких занять дитина вже має окріпнути.  Це приблизно 12-13 років. Хоча процес навчання не такий легкий, як може здатися на перший погляд.

Богдан Балабан, директор Тернопільської спортивної школи з веслування на байдарках і каное "Буревісник": "Він потребує на початках довго процесу навчання веслування і навіть самої рівноваги в човні. Ви бачили, що в байдарці це ще так, дітки сидять. А в каное, то човни вузеньки, стояти треба на коліні, тримати рівновагу і з одної сторони веслують, а човен повинен іти прямо. Звичайно, процес такого становлення з дитини, яка тільки прийшла навчатися, до того, щоб вона вже могла приїхати на дистанцію, то це десь один спортивний сезон".

Не лякають турднощі у такому виді спорту і дівчат. Їх чимало приходить займатися у школу.

Валентина Клапчук, учасниця Всеукраїнської регати "Золота осінь Тернопілля" 2013 з Тернополя: "Мені цей вид спорту дуже подобається. Взагалі він дуже оригінальний. Багато моїх родичів ним займалося: мама, тато, бабуся і дідусь і тому я теж пішла сюди".

На Тернопільщині веслування було засноване ще 60 років тому. Президент Тернопільської обласної федерації веслування на байдарках і каное каже, що пишатися є чим.

Віктор Кузяк, президент Тернопільської обласної федерації веслування на байдарках і каное: "Були виховані за ці роки і призери чемпіонатів світу серед молоді, а також переможці міжнародних універсіад, призери і чемпіони Європи. Цього року тернопільські веслувальники Олег Терновський завоював перше місце на чемпіонаті Європи, а також його молодший брат тричі виграв "Олімпійські налії" в Чехії".

Проблем чимало у цьому виді спорту теж чимало. Спортивні бази потребують грошей та кращого оснащення, наголошує  Віктор Кузяк. Окрім цього для проведення змагань необхідно також облаштувати канал на тернопільському озері. Бідівництво каналу розпочали ще наприкінці 80-х років. З початком незалежної України роботи припинили. За останніх 20 років територія каналу перетворилася на зарослий пустир. Проте надії на краще є, наголошує президент Тернопільської обласної федерації веслування на байдарках і каное.

Віктор Кузяк, президент Тернопільської обласної федерації веслування на байдарках і каное: "Проводиться зараз знову програма і починається будівництво веслувального каналу. Тернопіль – це, можна сказати, ворота у Європу. Планують з наступного року починає базуватися тут збірна команда України для виїзду на кубки світу, на європейські і міжнародні змагання. Тому Тернопіль дуже зручне місце, хороші умови, а потрібно тільки дальше збудувати канал".

Всеукраїнську регату "Золота осінь Тернопілля" для наймолодших спортсменів планують зробити щорічною, але команди будуть запрошувати не тільки із заходу країни, а й з інших регіонів.