"Майбутніх бізнесменів Тернополя" виявили досвідчені підприємці. Конкурс із такою назвою вперше спільно організували управління освіти та науки Тернопільської міської ради, методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу, школа-економічний ліцей №9 Тернополя та "Клуб обдарованих школярів Тернополя". До фіналу конкурсу пройшли вісім школярів. Усі вони, переконані організатори, – майбутнє нашого міста.
Станіслав Новосад – восьмикласник. Уроків економіки у таких школярів поки немає. Проте це не завадило хлопцю стати наймолодшим учасником фіналу конкурсу "Майбутній бізнесмен Тернополя". Економічі задачі "лускає, мов горіхи".
Станіслав Новосад, учень 8 класу ЗОШ №4 Тернополя: "Я потрапив сюди таким цікавим способом. Я розв'язав в інтернеті три економічних завдання. Мені знадобилося всього 17 хвилин. І я, як найперший з тих, що відправили відповіді до цих завдань, увійшов в фінал".
Аби знайти себе у житті, Станіслав вже тепер приглядається до різних занять. Адже відчуває в собі потенціал і бажання бути корисним рідному місту.
Станіслав Новосад, учень 8 класу ЗОШ №4 Тернополя: "Щоб створити тут бізнес, треба мати бажання. Якщо маєш бажання – це саме головне, що потрібно для бізнесу. І треба мати ту іскру, щоб зайнятися бізнесом. І трохи вмінь потрібно. – А стартовий капітал? – Ну стартовий капітал – це вже другий план".
Використала свій шанс перейняти досвід успішних тернопільських біснесменів і 10-класниця Юля Бахурська.
Юлія Бахурська, учениця 10 класу Тернопільського технічного ліцею: "Я хочу створювати проекти будинків і продавати їх. Таким чином вкладати свої кошти…. Я думаю, в Тернополі можливо втілити таке сімейне підприємство, але точно не великий крупний бізнес".
Оцінювали учасників люди з досвідом, які й самі спробували підприємницького хліба. Конкурентів, кажуть, в ініціативних школярах не бачать. Навпаки, готові допомагати.
Володимир Швайка, бізнесмен, член жюрі: "Оцінка зі сторони жюрі буде проводитися в критеріях: як молода людина бачить розвиток економіки в майбутньому, як оцінює економічний стан регіону та країни на сьогодні і що бачить, що необхідно, щоб змінити це на краще".
Організатори конкурсу переконані: ці школярі впораються з будь-якими завданнями. Адже з понад сотні учасників кастингу, у фінал пройшли лише восьмеро.
Микола Николин, директор комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу: "Творчі, креативні. Ми просто вражені були, коли спілкувалися з цими дітьми, як вони відразу легко входять в контакт, як вони відчувають необхідність висловлювати свої думки, як вони справді мають дуже важливу комунікативну і ділову жилку, яка дуже потрібна для бізнесменів".
Хоча конкурс "Майбутній бізнесмен Тернополя" у місті провели вперше, він не буде останнім, запевняють організатори.