додому Новини У Тернополі відбувся круглий стіл “Асоціація Україна-ЄС”

У Тернополі відбувся круглий стіл “Асоціація Україна-ЄС”

1080

Що змінилось для України із впровадженням Угоди про асоціацію, очікування та перспективи, моделі майбутнього у відносинах України та Євросоюзу. 31 жовтня в Тернополі відбувся круглий стіл “Асоціація Україна-ЄС”. 

Продовжуючи традицію попередніх років, Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні та Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва провели перший у 2017 році раунд регіональних круглих столів, присвячених відносинам України та Європейського Союзу після впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

– Для нас було і є і буде принциповим рух України в європейську спільноту. Для нас це дуже важливо з точки зору і наших прагнень соціальних стандартів, а також з точки зору політичного самовизначення українського народу, яке багато століть робило все для того, щоб європейські цінності були визначальними для українців, – каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Найкраще поінформовані українські експерти з міжнародних відносин та суспільних процесів провели ґрунтовний аналіз стану відносин між Україною та Європейським Союзом після впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка суттєво вплинула на всі значущі регуляторні сфери в Україні.

– Бізвізовий режим уже діє з червня 2017 року. Ним наразі скористались близько 300 тисяч українців і відмов отримали українців дуже мало при в’їзді до країн ЄС, зокрема всього 61 особа. Це здебільшого були особи, яким, на жаль, було раніше заборонено в’їзд, вони отримали такий пункт, як депортацію. Я думаю, тернопільчани чекали безвізового режиму, я бачила черги, які у вас є під вашими відділеннями міграційної служби, всі дуже зацікавлені мати закордонний біометричний паспорт, навіть якщо немає прямий планів поїхати за кордон прямо завтра, але однак мати його на такий чорний день, навіть, це дуже хороший варіант, – каже аналітик громадської організації ”Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька.

Найбільш відвідуваними країнами, розповідає пані Катерина є ті, в які українці в’їжають першими, це країни з якими у нас є пішохідний, або автомобільний кордон такі, як Польща, Румунія та Угорщина.

Учасники заходу висвітлили також основні моменти сценаріїв майбутніх відносин України та ЄС, приділивши увагу взаємним очікуванням та перспективам. Також експерти дали оцінку ролі Угоди про асоціацію з ЄС для України в міжнародно-політичних умовах, що стрімко змінюються. Круглий стіл містив в собі, як суто аналітичну частину, що стосується політики і права, економіки, так і набір порад і рекомендацій, які базуються на вивченні технологій включення в європейський ринок, адаптованих до українських реалій.