
Проявити свою ідентичність, вшанувати історію та продемонструвати таланти. У Тернополі відбувся традиційний фестиваль до Дня вишиванки. Свято покликане не лише зберігати, а й популяризувати українське коріння через мистецтво вишивки та національний одяг. Хто став його учасником і чим цьогоріч дивував фестиваль, дізнавалась наша знімальна група.
Народні танці, пісні та демонстрація старовинного національного вбрання – так у Тернополі відзначили День Вишиванки. Захід об’єднав сотні жителів міста, які зібралися в Домі “Перемога”, щоб вшанувати традиційний український одяг.
“Це не просто фестиваль вишиванок бо “це так модно”. Це фестиваль нашої ідентичності, це фестиваль наших традицій, це фестиваль нашої історії”, – розповідає начальниця управління культури і мистецтв ТМР Світана Козелко.
Відкрили захід матері Героїв, які воюють нині та ті, як віддали життя за Україну. В руках рідних – вишиванки, які раніше належали воїнам та їхні фото, як символи пам’яті про наших бійців.
Окрім вишиванки, сакральними символами української культури є ікони. Разом вони відображають історичну пам’ять народу та пов’язані з родинними і національними традиціями. Саме тому, на заході свою двадцять одну ікону представив заслужений майстер народної творчості України Володимир Шерстій.
“Вишиванка – це є код нашої нації. Безперечно, що перед іконою ще в дохристиянський період це була вишиванка. Вона читалася. На превеликий жаль, ми втратили грамоту читання вишиванки, але в той же час вона перейшла гарно в християнську епоху вишиванка і зараз наші храми без вишиванки, без вишивки фактично не можемо собі представити”, – розповідає заслужений майстер народної творчості України Володимир Шерстій.
Традиційне українське вбрання – це спогад, оберіг та символ, який відрізняє українців у світі. Надягати вишиванку важливо не лише на свята, а й повсякденно. Саме пропагуючи ці цінності, ініціатори святкування Дня вишиванки обрали третій четвер травня. Його відзначення у будній день, підкреслює, що традиції мають бути буденністю для кожного українця.