додому духовність У Тернополі урочисто відкрився міжнародний фестиваль-конкурс “Я там, де благословіння”

У Тернополі урочисто відкрився міжнародний фестиваль-конкурс “Я там, де благословіння”

548

Сьогодні у палаці культури "Березіль" відбулось урочисте відкриття міжнародного фестивалю-конкурсу "Я там, де благословіння". Для Тернополя фестиваль вже став традиційним і кожного року географія конкурсу розширюється, кажуть організатори. Наприклад, цього року до участі у фестивалі конкурсі "Я там, де є благословіння" зголосилась тисяча триста учасників з Польщі, Чехії, Болгарії, Румунії, Молдови, Грузії, Нігерії та з різних міст України.

На фестиваль-конкурс "Я там, де є благословіння", який у Тернополі відбудеться вже втретє, приїхали 300 учасників з-за кордону і ще тисяча з різних міст України. Серед учасників – 34 хорових колективи та сорок сольних виконавців. Георгій Гендзехадзе із Батумі на фестивалі вперше. Чоловік співає у хорі церковної пісні "Преображення", у Тернопіль приїхав з колективом.

Георгій Гензехадзе, учасник фестивалю-конкурсу "Я там, де є благословіння" з Батумі /Грузія: "В Батумі, в Грузії, при кожній церкві є колективи, ансамблі, які відроджують старі традиційні грузинські пісні. Їх нараховується небагато, але в Грузії стараються прикожній церкві створити ансамбль".

Конкурсний відбір триватиме протягом двох днів – 19 та 20 квітня, у цей час на учанисків чекають відбіркові конкурси: у церкві Матері Божої Неустанної Помочі змагатимуться хори, а в Українському Домі "Перемога" – солісти. Крім того, учасники фестивалю виступатимуть у різних церквах міста.

Георгій Гендзехадзе, учасник фестивалю-конкурсу "Я там, де є благословіння" з Батумі /Грузія: "В першу чергу, щоб показати і побачити інші колективи, показати які традиції існують в Грузії і прийняти участь в цьому прекрасному святі і дізнатись, як в інших людей, подружитися з ними і показати нашу традицію".

На вході у палац культури "Березіль", де і відбулось урочисте відкриття фестивалю-конкурсу "Я там, де є благословіння", гостей зустрічав Дивоптах, який і став символом цьогорічного свята.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Дуже багато атрибутів, супутніх фестивалю. Один із них – це дивоптах, який першим на Україні зустрічає гостей наших, які приїхали з-за кордону, зустрічає наших тернополян. Тому що дивоптах – один із символів, сакральних символів українства. Тому коли говорять, що Тернопілля – духовний центр українства мені дуже приємно, що ми перші в Україні його поставили в честь фестивалю".

У неділю, 21 квітня, в палаці культури "Березіль" відбудеться церемонія нагородження та Гала-концерт переможців і гостей фестивалю-конкурсу. Початок – о 15 годині.