додому суспільство У Тернополі тривають політичні репресії

У Тернополі тривають політичні репресії

641

 У Тернополі тривають політичні репресії – про це сьогодні заявили члени комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади. Цю комісію створили депутати Тернопільської міської ради на позачерговій сесії. Марія Баб'юк, Марія Чашка та Володимир Стаюра – не єдині, кого хочуть притягнути до відповідальності за активну позицію на "Євромайдані", кажуть члени комісії.

Працює комісія щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади комісія вже другий тиждень. Отримали у комісії п'ять звернень тернополян. Це, зокрема: звернення Олександра Башти, якого попросили вийти із засідання міськрайонного суду. Зверталися за допомогою також працівники управління статистики.

Богдан Попадин, голова комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади Тернопільської міськради: "Зверталися працівники управління статистики із проханням допомогти, бо їх у примусовому порядку, як працівників бюджетної сфери, вивозять в Київ на так званий провладний мітинг. Дали їм консультації, як себе вести. Навіть просив написати заяви на ім'я нашої комісії. На жаль, заяви не написані, але відповідні консультації їм дано".

Члени комісії розповідають, що виявили порушення зі сторони правоохоронних органів.

Богдан Попадин, голова комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади Тернопільської міськради: "Стаюру та, напевно, і Марію Петрівну до суду на судове засідання знаєте хто викликав? Тимчасово виконуючий обов'язки начальника слідчого відділу Тернопільського міського відділу міліції Гравчук О.А. І суддя каже, а з яких це пір якийсь працівник міліції собі привласнив повноваження суду? Бо на засідання суду викликає слідчий суддя, є така посада, слідчий суддя".

Марія Баб'юк, директор Галицького коледжу ім.В.Чорновола: "Як можна підготувати документи просто, помноживши їх на три і замінавши прізвища. Вони навіть не удосужилися взнати, що закордонного паспорта я не маю взагалі, що документи я прийняла і підписалася. Це все було написано, що Баб'юк Марія з моменту оголошення їй про підозру відмовляється підписувати будь-які процесуальні документи. Ну іншими слова, там багато було дуже недостовірних даних, але це було зрозуміло, бо читали всім одинаково, все одинаково повністю, тільки міняли прізвища: де Баб'юк, де Стаюра, де Чашка".

Після засідання апеляційного суду рішення залишилося в силі – активістів майдану відпустили на особисте зобов'язання. Але це не означає, що справа закрита, каже Марія Баб'юк.

Марія Баб'юк, директор Галицького коледжу ім.В.Чорновола: "Нічого не завершилося. Все тільки почалося. Справа кримінальна відкрита. Називаю вам статтю 341ККУ. Передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років. Справа йде. Ми кожен день ходимо на пояснення".

Інкримінують активістам тернопільського майдану заховлення будівлі облдержадміністрації.

Богдан Попадин, голова комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади Тернопільської міськради: "Це є будівля обласної ради. І більше того, є спеціальне управління в обласній раді, яке є балансоутримувачем цієї будівлі і є відповідна довідка, що вони, як балансоутримувач, не зверталися в правоохоронні органи щодо захоплення будівлі".

Михайло Окаринський заявив, правоохоронці мають на меті також паралізувати роботу міської ради: суди оскаржували рішення сесії, а також розпочались масові перевірки комунальних підприємств.

Михайло Окаринський, заступник голови комісії щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади Тернопільської міськради: "Рішення сесія майже, як кажуть, під копірку бездумно скасовуються. А з іншого боку всі структурні підрозділи міської ради в грудні місяці, враховуючи, що це кінець року, враховуючи інші моменти, які пов'язані зі специфікою роботи місцевого самоврядування піддаються нечуваним перевіркам. Комунальне підприємство за комунальним підприємством, структурні підрозділи ради засипаються листами з міліції, з прокуратури і так далі".

Про тиск розповіли також молодіжні активісти. Зокрема проти громадської організації "Файне місто" відкрито кримінальне провадження.

Рустам Ергешов, голова ТММГО "Файне місто": "По нашій організації відкрито кримінальне провадження у співпраці нашій з фондом Богдана Гаврилишана у 2012 році. Частина перша статті 365 ККУ "Перевищення владних повноважень". Передувало цьому, напевне, те, що член нашої організації є активними в організації "Євромайдану", а також нещодавно була розформована молодіжна обласна адміністрація, де наші активісти брали участь. Замовний характер цієї справи очевидний тому, що співпраця нашої організації з фондом була ще у 2012 році".

Любомир Шимків, молодіжний міський голова Тернополя: "Дзвонили до наших членів оргкомітету погрожували тим, що подумайте, що ви робите, що вам потім може бути погано: вам, вашим батькам, рідним. Потім, коли почалася вся ця справа вже зі страйковим комітетом (Стаюрою, Чашкою, Баб'юк), то мене, Ігоря Черепанського, Олександра Пижика і Інну Ткаченко викликали на допити в міліцію. Кожен ходив на допити, а перед тим ми мали зустріч з адвокатами і з адвокатом порадилися і  допити пройшли нормально. Що дальше буде – не знаємо".

Комісія щодо фактів порушення громадянських свобод членів Тернопільської територіальної громади працює щодня з 8 до 18 години у вестибюлі приміщення Тернопільської міської ради.