Василь Даньчак, начальник відділу охорони здоровʼя та медичного забезпечення міської ради, коментує: “Створюються і створені кластерні і надкластерні заклади охорони здоров’я, щоб привести у відповідність ту мережу лікувальних установ, які є по всій території України. Привести у відповідність до постанови Кабінету міністрів №174, яка вийшла наприкінці лютого і відповідно запустила процес реформування на третинному рівні охорони здоров’я”.
Реформа поділу медичних установ на кластерні і надкластерні в нашій державі дасть змогу покращувати лікарням свою матеріально-технічну базу і якість послуг. Створена, завдяки об’єднанню кластерна лікарня, має забезпечити потребу мешканців Тернополя в лікуванні найбільш поширених захворювань. Зокрема, надавати послуги у сферах гінекології, дерматології, кардіології, офтальмології, педіатрії.
Ярослав Чайківський, директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги, коментує: “В цій структурі не буде дублювання так як ми маємо на сьогоднішній день відділень в різних лікувальних установах. В єдиній установі швидкої медичної допомоги буде уже одне хірургічне відділення, одне травматологічне відділення”.
Так, після об’єднання, пацієнт, звернувшись в одну установу, зможе отримати консультацію чи допомогу усіх фахівців. У реорганізованому закладі також планують відкрити нові стаціонарні відділення.
При цьому усі робочі місця медпрацівників будуть збережені. Відтак, вони отримають розвиток та вдосконалення, а пацієнти якісне обслуговування.