додому культура У Тернополі розпочався Всеукраїнський скульптурний пленер «Камінь. Полотно. Алегорія»

У Тернополі розпочався Всеукраїнський скульптурний пленер «Камінь. Полотно. Алегорія»

719

Всеукраїнський скульптурний пленер «Камінь. Полотно. Алегорія» розпочався у Тернополі. Його результатом мають стати від десяти до тринадцяти дивовижних скульптур, які виготовлять митці з усієї України. Їх роботи планують розмістити у парку «Топільче» вздовж алеї від ТЦ «Орнава» до вулиці Дружби.

У парку "Топільче" – звук молотка і болгарки. Це поки що кам'яні брили. До першого серпня тринадцять скульпторів з усієї України заберуть у каміння усе зайве і залишать для Тернополя нові скульптури.

Олександр Смик, начальник відділу культури  Тернопільської міськради: "До дня міста я його приурочую. Він проходить за підтримки Сергія Надала, міського голови. Основа цього пленеру – найлегше щось зруйнувати, а найважче щось створити. Те, що сьогодні буде створене, а камінь, як ви знаєте, стоїть 300 років, поки вапнякових скульптур, давнішого ще не знайшли. Головне, щоб він тішив наших тернополян".

 На сипозіум «Камінь. Полотно. Алегорія», скульптори приїхали із Червонограда, Львова, Києва, Кам’янець – Подільського, Рівного. Дехто – родиною.

Тарас  Король, скульптор з Червонограда: " – В мене вся сім'я художників, батько скульптор, мама закінчувавала "Текстиль" в академії мистецтв і два брата – скульптори.
– Сьогодні ви всі тут?
– Усі, крім Назара – старшого брата".

Учасникам пленеру від 25 до 60 років, серед них помітно вирізняється дівчина. Олена родом з Кіровоградщини, навчається у столиці. У зовсім не жіночій роботі, каже, буває важко,  але тішить кінцевий результат.

Олена Додатко, скульптор з Києва: " – Найважче – це, звичайно, чорнова обробка, збити великі маси, але це, насправді, і найшвидша робота.
– Це важко?
– Ну, звичайно, важко. Болгаркою, руками товкти, але найцікавіше, звичайно, кінцевий варіант. Коли все видно і ти  дивишся: "Гм. Це я зробила?"( сміється)

Григорій Кудлаєнко – викладач Львівської Академії мистецтв і учасник першого тернопільського пленеру, який відбувався у тисяча дев'ятсот вісімдесят восьмому. Його кілька робіт прикрашають набережну тернопільського ставу. Наступна скульптура символізуватиме минуле і майбутнє.

Григорій Кудлаєнко, скульптор зі Львова: "Пластика дає такий цікавий нюанс для середовища міста, а місто ваше гарне. Воно таке компактне і має таких багато цікавих моментів: і вода, і в парку природне середовище, і ці канали, типу річки і це все гарне".

Працювати скульптори будуть щодня – часу обмаль і від погоди залежать. Поки що тут, біля зоологічного кутка ідуть чорнові роботи.  Територія відкрита, кожен охочий зможе підійти і подивитися як створюється скульптура.

Олександр Смик, начальник відділу культури  Тернопільської міськради: " Хай вони прийдуть і покажуть дітям. я б хотів, щоб це зробили до 1-го числа. І щоб діти своїм внукам колись розказували: так, я бачив як робиться скульптура".