додому освіта У Тернополі розпочали перевірку відкритої частини тестів з англійської мови

У Тернополі розпочали перевірку відкритої частини тестів з англійської мови

787

В Україні триває зовнішнє незалежне оцінювання. У Тернополі розпочали перевірку відкритої частини тестів з англійської мови. Вже традиційно у четвертій школі міста зібрали найкращих вчителів з усієї області. Цьогорічне творче завдання, яке стояло перед учасниками тестування, – написати напівофіційний лист про дружбу до редактора радіопередачі.

У пункті перевірки отримали три контейнери з роботами абітурієнтів, а це більше півтори тисячі робіт. З них майже 20% – чисті, де учасники тестування навіть не спробували написати твір.

Оксана Кулянда, відповідальна за пункт перевірки тестових завдань з англійської мови у Тернополі: "Минулого року чистих бланків було більше, як цього року. Сподіваємося, що з кожним роком грамотність наших дітей зростає що з української мови, що з іноземної".

Англійську мову у Тернополі перевіряє більше 30 вчителів. Це люди з високою кваліфікацією, які мають педагогічні звання. Усі роботи зашифровані, а вчителі навіть не здогадуються, з якого регіону їх автори. Про цьогорічне творче завдання, лист про дружбу, екзаменатори кажуть, не зовсім легке, але посильне для учнів, які готувалися до ЗНО.

Лідія Уруська, куратор перевірки тестових завдань з англійської мови у Тернополі: "Завдання трішки складніше, оскільки тут передбачається власна думка від абітурієнта не тільки про друга, але і про дружбу і такі філософські роздуми. Є роботи, які отримають нуль балів. На жаль, причина дуже банальна, діти не розуміють умови, яка поставлена перед ними і не розкривають теми. Або пишуть не по темі. І таке буває".

Загалом роботи бувають різні, розповідають екзаменатори: кращі, гірші, а ще такі, що викликають у вчителів захоплення. Твір може отримати максимально 14 балів. Велику роль відводиться саме розкриттю теми. Усі роботи проходять подвійну перевірку. Спочатку один екзаменатор вносить свої правки червоною ручкою. Потім цю ж роботу перевіряє вже інший екзаменатор і править її зеленою ручкою. Якщо думки стосовно балів одностайні у обох вчителів – ставлять оцінку, а якщо ні – рішення щодо балів приймає старший екзаменатор або куратор. Наталія Заверуха вже п'ятий рік поспіль працює екзаменатором у пункті перевірки з англійської мови. Жінка розповідає, аналізуючи попередні роки, що рівень англійської серед абітурієнтів зростає. Всі роботи вчителі перевіряють, дотримуючись загальноукраїнських критеріїв. Щороку вони дещо змінюються.

Наталія Заверуха, екзаменатор пункту перевірки тестових завдань з англійської мови у Тернополі: "Вони кожен рік полегшуються. Поза минулого року було 24 максимально бали за творчу роботу, минулого року було 20 балів, а цього року 14. Тому цього року було легше написати дотримуючись тих критеріїв. Хоча ті діти, які дуже добре знають мову, то вони втрачають, бо могли би на граматиці, на лексиці більше балів набрати, а так – лише 2 максимально, а колись було 4".

Завершать перевіряти відкриту частину тестів з ангійської мови до 17 червня.