У Тернополі розпочались навчання з оборони міста та партизанської боротьби. Організаторами курсів з основ військової справи виступає школа допризовної підготовки, військова кафедра Тернопільського національного економічного університету та підрозділ МНС. Записати на заняття можна у міськраді Тернополя.
Навчатись обороняти місто почали одразу 60 людей у двох групах. Прийшли сюди керівники і працівники комунальних підприємств, а також звичайні тернополяни. Вони кажуть: дуже сподіваються, що отримані знання їм не знадобляться, але знати це необхідно.
– Кожен тернополянин має пройти такі заняття, щоб принаймні мати якісь базові навички і знання, щоб якщо щось стається в Тернополі, то вони мають знати, що робити. Є можливість навчитися і кожен тернополянин повинен цю можливість використати, – вважає Любомир Шимків, молодіжний міський голова Тернополя, який відвідує заняття.
На заняття прийшли навіть жінки. Кажуть, подібне вивчали у школі.
– Хочу підівчитися те, що забулося вже зі шкільної парти. В школі брала активну участь у змагання, а зараз хочу відновити це все, – розказує держслужбовець Людмила Левицька, яка відвідує заняття.
10 занять по дві години в день – графік розробили так, аби зручно було приходити після роботи. Зараз починають о сімнадцятій. Навчання проводять одразу у чотирьох напрямках: вогнева, тактична, військово-медична підготовка і основи цивільного захисту. Сюди запрошують усіх, хто хоче більше дізнатися про захист свого міста і своєї родини.
– Хто служив – згадати, а не служив – дізнатися щось нове про підготовку ведення бойових дій, ведення бою в місті, ведення партизанської війни, боротьба з антитеростичними угрупуваннями, терористичними групами, інженерними обладнаннями будівель. У зв’язку з тими подіями, що на сьогодні відбуваються на Сході нашої держави, – каже начальник Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ Володимир Гукалюк.
Спочатку заняття теоретичні, а згодом обіцяють трохи практики: перша долікарська допомога, зібрати-розібрати автомат, тренування на полігоні.
– Стрільб з автомата поки що ми не планували. Якщо двотижневі курси пройдуть з великою користю для місцевого населення, для керівництва, то ми плануємо у подальшому проводити навчання наших керівників і усіх тернополян, які зголосяться. Контингент учасників – від 17 до 55 років, – пояснив директор Школи допризовної підготовки Валерій Бондар.
Тернополяни, які хочуть взяти участь у навчанні, повинні прийти у Тернопільську міську раду, на 1 поверх, і заповнити анкету. Навчання триватиме у позаробочий час. Телефони для довідок: 15-80.