"Будуймо Україну в Європі" – Тернопіль став четвертим містом, у якому презентували інформаційну компанію під такою назвою. Серію інформаційно-просвітницьких заходів, а саме вуличних акцій, семінарів, тренінгів, круглих столів Представництво Європейського Союзу буде проводити впродовж року по всій Україні. Мета – пояснити українцям, зокрема й тернополянам, важливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, більше розповісти про розвиток відносин між нашою державою та Європейським Союзом.
Напередодні саміту у Вільнюсі експерти розгортають усі можливі сценарії розвитку відносин України-Євросоюзу щодо підписання Угоди про Асоціацію. Для того, аби важливість цієї події розуміли усі, Представництво Євросоюзу в Україні розповідає українцям: студентам, учням, людям на вулиці, про європейську політику, відносини, торгівлю, інтереси, а найважливіше – перспективи для нашої країни.
Золтан Салаі, керівник відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні: "Говорить російською… Всі опитування показують, що більш як 40-50% підтримують курс європейської інтергації, але все показує на те, що це емоційний вибір, який може змінитись, але це і раціональний вибір, який оснований на фактах. І як показує ці опитування, українці дуже мало знають про ці факти, про Європу. Що буде, коли підпишуть угоду, яка користь, для України".
Головною метою Представництва Європейського Союзу в Україні є інформаційна кампанія. Аби люди знали, як зміниться їх життя після вступу України в ЄС.
Золтан Салаі, керівник віділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні: "Якщо все буде так, як ми сподіваємось, підпишемо цей договір, це принесе відповідну користь кожному українцеві. Що зразу відчується – це ціни на різні товари знизяться. Це буде добре і для нашого бізнесу, бо ЄС – це один з самих багатих ринків в світі – це 500 мільйонів покупців. Тому це будуть великі можливості для бізнесу".
Вступ України до ЄС – це виклик для української влади, адже потрібно привести законодавство у відповідність до стандартів, що існують у Європі, розповідає Золтан Салаі. Попри те, що Україні до вступу потрібно ще ряд питань вирішити, українців хочуть бачити у Євросоюзі, переконана радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова.
Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні: "Я думаю, що це дуже позитивний імідж, ми зараз на шляху угоди про Асоціацію, і будемо сподіватись, що офіційні джерела підтвердять цю інформацію".
Тернопіль уже кілька років на шляху до європейських стандартів, каже влада міста. Як підтведження – співпраця з містами-побратимами, численні угоди про співпрацю та диплом Ради Європи. Сьогоднішній захід – ще один крок до історічної події.
Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Потрібно говорити про те, що питання євроінтеграції України до Європи – це не сучасний якийсь політичний хід, це не питання, яке зумовлене певним становищем через відносини з Росією чи з будь-ким іншим, це не питання, яке виникало протягом незалежності України, це повернення правильного історичного статусу Україні – ми завжди були в Європі, Тернопіль завжди був європейським містом і це повернення нам цього статусу. Ми маємо спільне історичне минуле і, я впевнений, що в нас і спільне історичне майбутнє".
Інформаційну кампанію "Будуймо Україну в Європі" розпочали з засідання круглого столу в Тернопільському Національному Економічному Університеті, де студенти через он-лайн включення спілкувались з Послом ЄС Яном Томбінські. Також на Театральному майдані міста студенти організували танцювальний флеш-моб під назвою "У ритмі Європи".