додому культура У Тернополі презентували каталог робіт Пінзеля. Виставка його скульптур зараз у Луврі

У Тернополі презентували каталог робіт Пінзеля. Виставка його скульптур зараз у Луврі

714

Тернополянам презентували "Таїну Пінзеля". Так автори назвали мистецький альбом-каталог творів видатного скульптора другої половини 18-го століття. Це видання стало першою збіркою робіт майстра, які знаходяться в Україні. Поряд із каталогом творчість Іоанна Георгія Пінзеля розкриє виставка робіт майстра у Луврі в Парижі. Її відкриють завтра, 21 листопада.

Мистецький альбом "Таїна Пінзеля" став першим українським каталогом творів геніального скульптора 18-го століття. У виданні зібрані усі досліджені твори майстра, які є в нашій державі. Таких – 55. Із них 27 Україна вперше представить на виставці робіт Іоанна Георга Пінзеля у паризькому Луврі 21 листопада. Організацію виставки, перевезення та страхування робіт оплатила в основному французька сторона, розповідає дослідниця творів Пінзеля Віра Стецько. Тому й каталог виставки – французькою мовою. Аби надбання, які залишив для українців Пінзель, знали і наші співвітчизники, мистецький альбом "Таїна Пінзеля" виданий і українською. Без допомоги меценатів, каже автор, не обійшлись.
 
Віра Стецько, мистецтвознавець, завідувач відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею: "Альбом вийшов на двох мовах, приємно те, що на українській і на англійській. Але оскільки він буде презентуватися у Луврі, то ми вирішили ще каталог і підписи під репродукціями подати і на французькій мові. Закономірно, що є великий матеріал довідковий, де ми показали, як Пінзель появився, скільки праць він виконав за своє життя, а разом з тим чудові репродукції".
 
Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Сьогодні мені приємно будь-кому, хто приїжджає в Тернопіль, зробити подарунок в якості сувеніра цей каталог. Там є інформація про Тернопіль, про Пінзеля. Це висока якість робіт".
 
Окрім зображень творів Іоанна Георга Пінзеля, у каталозі розміщена туристична карта із позначками місць, де знаходяться роботи скульптора, – музеї та храми, а також фотографії цих споруд. Працювали над виданням й справді фахівці. Частину життя віддали дослідженню та збереженню творчості Пінзеля мистецтвознавці Віра Стецько та Борис Возницький. І хоча директор Львівської галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький до часу, коли творчість Пінзеля оцінять у Луврі, не дожив, його напрацювання світ все ж побачив. Прикро, каже Віра Стецько, що серед експонатів у Парижі не буде скульптури Онуфрія з однойменної церкви у Рукомиші Бучацького району. Це одна з небагатьох кам'яних робіт Пінзеля. Проте громада села скульптуру на виставку не віддала.
 
Віра Стецько, мистецтвознавець, завідувач відділу Тернопільського обласного краєзнавчого музею: "Ми до Рукомиша будемо їздити, ми подаруємо каталог, будемо допомагати, бо я переживаю. Робота в трохи поганому стані, її все-таки треба реставрувати. І я думаю, на державному рівні ми будемо сприяти тому, щоб незалежно від того, що виставка не їде в Лувр, ця робота була реставрована".
 
TV-4