
“Особа, до якої прийшло сповіщення щодо зникнення безвісти дорогої їм людини, або коли людина втратила вже зв’язок із своїм рідним, вони звертаються до найближчого органу поліції з метою написання заяви, яка відповідно реєструється і надається людині витяг щодо внесення відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань”, – розповідає старша слідча слідчого управління ГУНП у Тернопільській області Інна Вівчар.
У центрі з розшуку безвісти зниклих за особливих обставин насамперед визначають найближчих родичів зниклої людини. За словами майорки поліції Інни Вівчар, найкращі результати дають зразки ДНК від родичів по чоловічій лінії: батька, сина, брата або діда. Якщо таких немає, аналізи беруть у матері, доньки чи сестри, проте щонайменше у двох осіб. Отримані зразки після експертизи вносять до єдиної бази даних «ЕРГІЛ».
“Окрім тіл, які можна впізнати, ми отримуємо також і фрагментальні рештки, і тіла, які не підлягають для ідентифікування шляхом візуального пізнання. Тоді відбирається також у них ДНК і поміщається у цю загальну базу”, – зазначає Інна Вівчар.
Спеціалісти-криміналісти ГУНП у Тернопільській області відбирають ДНК у спеціально облаштованій лабораторії, дотримуючись стерильних умов. Як у дорослих, так і в дітей, за згодою одного з батьків або опікунів, беруть слину та клітини ротової порожнини. Ці зразки зберігають і використовують для подальшої ідентифікації зниклої особи.
Поки дорослі спілкуються з правоохоронцями або проходять процедуру відбору ДНК – діти можуть перебувати в безпечному та комфортному середовищі. Для цього у просторі облаштували «зелену кімнату».
Майорка поліції Інна Вівчар зазначає, проведення експертизи може тривати від одного до шести місяців – залежно від обставин і складності випадку. Отримати допомогу фахівців центру з розшуку безвісти зниклих за особливих обставин можна за телефоном гарячої лінії: 066-721-71-76 або за адресою: м. Тернопіль, вулиця Валова, 11 – приміщення ГУНП у Тернопільській області.