додому благоустрій У Тернополі почали двомісячник комплексної перевірки якості роботи ЖЕКів

У Тернополі почали двомісячник комплексної перевірки якості роботи ЖЕКів

664

ЖЕКи, начувайтесь! У Тернополі почали таку ж, як раніше щодо громадського транспорту, двомісячну комплексну перевірку якості роботи організацій, що обслуговують житловий фонд, тобто так званих ЖЕКів. Їх у Тернополі 13, всі приватні, один із них – кооперативний. Основне гасло двомісячника: "Чистий під'їзд – чисте місто". За підсумками перевірки із частиною ЖЕКів Тернопіль може попрощатись, кажуть у міській владі. На їх місце обслуговувати житловий фонд прийде або новостворене об'єднання співвласників будинків, або інший, кращий ЖЕК. Мешканців закликають до активності і кажуть, що перевірятимуть у тому числі і те, як ЖЕКи реагують на скарги людей та куди витрачають отримані від тернополян гроші.

Уже два роки, як кожен житловий будинок у Тернополі має свій тариф на житлово-комунальні послуги, які надає мешканцям цього будинку ЖЕК. Якісь послуги обов'язкові, якісь мають надаватись не рідше певної кількості разів на місяць, а якісь, як от додаткове вологе прибирання під'їздів, має й коштувати додатково.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Кожен ЖЕК пропрацював з будинком цей побудинковий тариф, визначили тариф по кожному будинку. Зараз вони по цьому тарифу працюють. По-перше, більшість людей не знають про цей тариф, не знає, що туди входить, на що ті кошти можуть іти, відповідно, виникають питання, на які вони не мають відповідей. Якби вони знали, що ти платиш на рік стільки-то коштів, з них іде стільки-то на прибирання, стільки-то на ремонт, стільки-то на освітлення, в людей було би розуміння. На жаль, цього не існує. Тому ми намагалися вчепити в кожному будинку, щоб люди бачили інформаційний стенд, щоб люди бачили, за що вони платять ці кошти".

У під'їздах сусіднього з будівлею міськради будинку на Листопадовій, 7 інформація про те, скільки разів їх мають прибирати і як, є. Про те, скільки це коштує – нема. Схоже, ЖЕК графік витримує, принаймні у під'їздах чисто і видно, що ремонт тут був не так давно. У будинку напроти, на  Замковій, 1, що його також облуговує «КомЕнерго-Тернопіль-2», у під'їздах, які однозначно потребують ремонту, такі ж оранжеві повідомлення наклеєні. Пані Зінаїда каже: бачила, та подробиць не пам'ятає.

Зінаїда, мешканка будинку на вул.Замковій,1 у Тернополі: "- Бачу, що кожен раз приходять і прибирають, а скільки раз – не знаю.

– Добре прибирають?

– Добре.

– Претензії до ЖЕКу маєте?

– Претензій дуже багато маю.

– Наприклад?

– А от (показує вхід в підвал). Я їм сто раз казала – не хотять. Там підвал розвалюється так само. Все. Більше ніяких претензій не маю".

Людмила Свиридівна, мешканка будинку на вул.Замковій, 1 у Тернополі: "ЖЕК не робить нам ремонт. По графіку должни були три года тому назад. Ви подивіться, які страшні обдерті под'єзди, а вони нам не роблять ремонт. А дівчата прибирають добре. І дворнічиха в нас хороша, і дівчата, що прибирають в под'єздах, – добре. Но треба робити ремонт в самих под'єздах. Бачите: горсовєт рядом, а такий обдертий дом".

Саме в ході перевірки, ініційованої міською владою, спеціально створена комісія, до якої хочуть залучити і депутатів-мажоритарників, і дільничних міліціонерів, і має з'ясувати, чому не відремонтовані під'їзди, зокрема, на Замковій, 1, чи звертались із цим мешканці до ЖЕКу письмово та ще чимало інших питань у стосунках мешканців Тернополя та ЖЕКів. Розробили вже і графік перевірок.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Сама ідея проведення – це роз'яснення населенню прав жителів будинків, обов'язків обслуговуючих підприємств і організацій стосовно проведення волого прибирання, прибирання сходових кліток, прибирання прибудинкових територій, регулярного ремонту під'їздів, освітлення дворів, освітлення місць загального використання, поточний ремонт будівель, чистота підвалів, горищ і так далі. Крім того, роз'яснення існуючих тарифів, скільки кожен з ЖЕКів збирає цих коштів з кожного будинку, на що ті кошти витрачаються".

Активнішими слід бути і мешканцям. Під час двомісячника "Чистий під'їзд – чисте місто" їх скарги та пропозиції прийматимуть за телефоном 23-63-97 упродовж робочого часу та 15-80 цілодобово.

Владислав Стемковський, заступник міського голови Тернополя: "Коли підходить до того, що ми просимо мешканців: "Запропонуйте старшого по будинку, який буде акумулювати вашу проблематику всю будинкову і акумулювати та формулювати її для управління ЖКГ чи для ЖЕКів, чи для міського голови", то, як правило, крок вперед вже ніхто не хоче робити". 

Під час перевірки тернополян стимулюватимуть створювати ОСББ, а за її підсумками, не виключають міські урядники, найгірші ЖЕКи поступляться місцем кращим.