додому культура У Тернополі – “Новорічно-різдвяне диво”

У Тернополі – “Новорічно-різдвяне диво”

817

У Тернополі – "Новорічно-різдвяне диво". Виставку-конкурс із такою назвою відкрили в Українському домі "Перемога". Її автори – учні шкіл та позашкільних закладів міста. Дідухи, ялинки, сніговики, різдвяні шопки – усе, що символізує Новий рік і Різдво, своїми руками виготовили школярі. Оглянути їх роботи і пройнятись новорічно-різдвяним духом усі охочі в Українському домі "Перемога" можуть до двадцять восьмого грудня.

Картину із натуральних продуктів представили на виставці учні третього класу класичної гімназії Тернополя. Виготовлена вона з різноманітних круп, горіхів, і навіть макаронів.

Юля Гордійчук, учениця 3 класу класичної гімназії Тернополя: "Це рослинні матеріали, це крупи різні, гречка, манка, крупа, ми ними прикрашували свою картину".

Матеріали для картини третьокласники приносили з дому, а працювали над своїм шедевром близько двох місяців. Перед тим як потрапити на міську втиставку-конкурс, робота перемогла на шкільному етапі.

Евеліна Саланда, учениця 3 класу класичної гімназії Тернополя: "Наша композиція – це дійсно колективна робота всього класу, адже кожен долучувався до неї, хтось вирізав, хтось клеїв, хтось малював чи розмальовував".

Виставка-конкурс "Новорічно-різдвяне диво" – традиційна. Перед святами її проводять вже більше десяти років поспіль. Цьогорічна виставка складається з чотирьох номінацій – новорічно-різдвяна композиція, дідух, шопка та новорічно-різдвяний сувенір. Ось цього дідуха учні шостого класу двадцять дев'ятої школи Тернополя робили протягом двох тижнів. А коли робили, то і про його значення в українській обрядовсті зізналися.

Катерина Тарасенко, учениця 6-Б класу ЗОШ № 29 Тернополя: "Дідух – це є символ добра, злагоди, достатку у родині. Його вносять на Святий вечір і говорять, що коли дідух в хату йде, то зло виходить з неї".

Леся Гапон, завідувач відділу Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу: "Метою цього заходу є, в першу чергу, відродження народних національних традицій нас українців, вшанування нашої творчої спадщини, а також плекання в душах молодого покоління шанобливого ставлення до природи, до своєї історії".

Кращі із композицій будуть представлені на обласній виставці-конкурсі "Замість ялинки – різдвяний букет". А в Українському домі "Перемога" витвори юних талантів пробудуть до 28 грудня. Переглянути їх можуть усі охочі.