додому суспільство У Тернополі невідомі отруюють безпритульних собак

У Тернополі невідомі отруюють безпритульних собак

672

У Тернополі невідомі отруюють безпритульних тварин. Лише за минулі п'ять днів у місті важкою отрутою вбито близько 10 бродячих собак, серед яких уже стерилізовані, а відтак і безпечні для суспільства. На сполох б'ють активісти громадської організації "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег". Представники міської влади Тернополя причетність до такого "вирішення" проблеми із бродячими собаками заперечують.

Закони України щодо безпритульних тварин дозволяють лише вилов чотириногих бродячих, їх стерилізацію та подальше повернення на місце, де тварину було спіймано. Спалах отруєнь бродячих собак у Тернополі обурює зокрема "Асоціацію захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег"". Її активісти стверджують – тварин було жорстоко вбито, що є незаконно, і на що у них є очевидці.

Олена Дейнека, активіст ГО "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег": "Вони можуть описати цих людей, скажімо так. Розумієте, тобто прийшли люди, скажем так, не бомжі умовно там, нормально одягнуті, викинули цю всю справу і собаки що – підійшли. Якби з їжею, це кинув в їжу і віддав, а тут дається з кістками. Справа в тому що кістки треба вимочити в отруті,  тобто це вже сплановане вбивство. Розтини цих собак, які ми зробили за наші гроші, трупів собак, доводять, що їх отруїли сильними отрутами".

Оксана Ілліч, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології управління ЖКГ міськради Тернополя: "Зі сторони міської влади ніякі не гуманні методи не проводяться, це зловмисники. Міська влада підтримує громадську організацію в тій частині – гуманне відношення до тварини".

Розібратися із тим що сталося, активісти громадської організації закликають міліцію. Наголошують, помираючих від отрути собак бачили діти, та цитують Кримінальний кодекс України.

Олег Гром, голова ГО "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег": "Знущання над тваринами що відносяться до хребетних, вчинені із застосування жорстоких методів, карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Ті самі дії вчинені у присутності малолітнього караються штрафом до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років. Об'єкт злочину – моральні засади суспільства в частині ставлення до тварин. Небезпека цього злочину полягає в тому що жорстокість виявлена щодо тварин стає нормою поведінки, поширюєтья і на взаємини з людьми, відповідно відіграє на негативну роль у вихованні молоді".

Зараз у Тернополі практикується стерилізація бродячих. Роблять це громадська організація "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег" та центр стерилізації, який нині функціонує у селі Дичків Тернопільського району. Сьогодні центр переповнений безпритульними собаками та досі офіційно не введений в експлуатацію.

Оксана Ілліч, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології управління ЖКГ міськради Тернополя: "На ці питання виділено кошти в сумі сто вісімдесят тисяч гривень на утримання центру і регулювання чисельності, також на завершення робіт по введенні в експлуатацію центру стерилізації біля 120 тисяч гривень, в цьому році планується завершити роботи".

"Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег" пропонує тернополянам інші варіанти піклування про безпритульних тварин міста.

 Олена Дейнека, активіст ГО "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег": "Біля свого будинку чи біля своїх служб комерційних просто розташувати собі нормальну людську будку, яка буде пробіркована, пронумерована, прибита ланцюгами до відповідного, скажем так, бордюру, де можуть бути чиста вода, чиста їжа, скажем так де можна було б тих котів чи собак утримувати. Так ось, ця інфраструктура коштує в межах 250 тисяч гривень".