додому Головні У Тернополі навчались економно використовувати енергоресурси

У Тернополі навчались економно використовувати енергоресурси

637

vlcsnap-2016-04-14-18h02m03s850У Тернополі навчались економно використовувати енергоресурси. “Дні сталої енергії” в Тернополі вперше провели у жовтні 2015 року. Мета –  інформувати та стимулювати мешканців міста до економії споживання паливно-енергетичних ресурсів і до підвищення енергоефективності. Сьогодні проект стартував вдруге. Заключним його етапом став семінар, який зібрав представників 22 компаній з 15 країн світу, а також представників влади міста та області.

За свою стабільність Тернопіль отримав репутацію міста, в розвиток якого Світові Банки готові інвестувати гроші, повідомив Андерс Лун – керівник Фонду Е5Р, що прибув до нашого міста у рамках проекту “Енергетична трансформація українських міст”. З цієї нагоди проводиться ряд заходів у Тернополі. Перший день завершився консультаційним семінаром, під час якого фахівці Світового Банку разом з представниками влади міста оцінили ефективність використання енергетичних ресурсів житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури Тернополя.

– Перший проект – це проект, який йде спільно з європейським банком реконструкції і розвитку та Фондом Е5Р, згідно якого ми отримали десять мільйонів євро кредиту. П’ять мільйонів євро Е5Р- надав грантом Тернополю для реалізації проекту “Реконструкція тепромереж та подачі теплої води”. Наразі відбуваються тендерні процедури і початок закупівлі обладнання, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Наступним кроком влади міста буде перехід до впровадження енергоефективних заходів у Тернополі. Щоб перейти до утеплення дитсадків, шкіл та лікарень, потрібно близько 24-25 мільйонів євро. Певну суму із фондів Світового Банку наше місто уже отримало – це 24 мільйони доларів на реалізацію проекту з реконструкції теплопостачання та подачі телої води.

– Область зацікавлена у питаннях реалізації проектів, які дають можливість зберегти енергію, забезпечити енергоефективність, – каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна.


Минулоріч в Тернопільській області перевели десять котелень із традиційного виду опалення на альтернативне. У Шумському районі є поклади торфу. Його використання дасть можливість зменшити витрати за опалення. Передати нам власний досвід енергоефективності готова не одна країна.

– Тут на цьому семінарі представлені Швеція, Норвегія, Польща, Німеччина та Міжнародні фінансові організації. Вони покажуть, що можуть запропонувати місту та області. Це ще один індикатор того, що міжнародна спільнота довіряє вашому місту, регіону, – говорить керівник Фонду Е5Р Андерс Лун.

До слова проект «Енергетична трансформація українських міст» стартував у листопаді 2014 року, тоді організація обрала три міста в Україні – Київ, Кам’янець-Подільський та Тернопіль, які, на їх думку, були найбільш готові до впровадження нових технологій енергозбереження. Тернопіль сповна виправдав надії і наразі співпраця із Світовим Банком продовжена. Це дає можливість місту і далі отримувати гранти та інвестиції. Уже незабаром Тернопіль може отримати близько трьох мільярдів гривень, які б пішли на заміну електромереж. А це б зменшило споживання енергоносіїв та знизило б ціни на комунальні послуги, кажуть у міській раді.