додому надзвичайне У Тернополі на один дитячий майданчик стане менше

У Тернополі на один дитячий майданчик стане менше

738

На перехресті вулиць Гнатюка та Ясної, що на Новому світі, земельну ділянку, де раніше був облаштований дитмайданчик, викупили приватні особи, аби збудувати для себе житло. Сьогодні цю територію почали зачищати від дерев. Мешканці із цих та сусідніх вулиць прийшли цьому завадити.

Раніше тут були гойдалки та зеленіли дерева. Це – чи не єдиний дитячий майданчик загального користування, куди приходили діти не з однієї вулиці. Мешканці, які прийшли протестувати проти того, що цю територію продано, запевняють – це взагалі перший дитячий майданчик, який з'явився у Тернополі при відбудові міста після Другої світової війни.

– Була така, цього року померла, їй було 90 з лишнім років, Кудінова. Вона працювала в міськкомі і на основі її пропозиції тут відкрили дитячий майданчик. В 67 році тут було велике дійство, тому, що справляло 20 років відкриття цього майданчика, і на раз так знищити його? Першший майданчик в місті Тернополі. Неможливо так робити, так не повинно бути, щоб забирати в дітей все, – розповідає мешканка вулиці Котляревського Галина Ярема. – Гралися діти з вулиці Гнатюка, з вулиці Рівної, з вулиці Ясної, з вулиці Котляревського, бо тут старі будови, не було дітям де гратися, це раз. По-друге, що саме обідно, що ніхто нікого нічого ніколи не спитав, а спокійно взяли і продали той дитячий майданчик. Тут всьо забрали. Тут були дитячі гойдалки, горки були, тут всьо було. В момент забрали, за один день приїхали, всьо зрізали, всьо забрали.

Як виявилося, у земельної ділянки, де був облаштований дитячий майданчик, нині є п'ятеро власників.

– Попереднім власником була фізична особа, не хочу говорити, не можу розголошувати, це якби, можливо та людина потім буде мати якісь претензії, що я оголошую його ім'я, – говорить співвласник земельної ділянки Павло Ільчук.

– Це не було власністю міста?

– Це не було власністю міста, це була приватна особа, громадянин, який мав свідоцтво на право власності на цю земельну ділянку. Ще хочу так само зауважити, що при купівлі даної ділянки я вивчав історію її, і з 2003 року ця ділянка числилася пустирьом. Вона не була на балансі жодної організації, ні міського ЖЕКу, ні якогось дитячого садочка, не була закріплена

Нинішні власники – п'ятеро друзів, котрі викупили це місце, аби спільно побудувати собі житло. Вони запевняють, що мають всі необхідні документи і на право власності і на будівельні роботи.

– Призначення цієї земельної  ділянки – під будівництво житла. Не багатоповерхового, а приватного житла котеджного типу. Значить, купили ми цю земельну ділянку в червні місяці 2013 року. Весь цей час, до недавньої пори, ми виготовляли документи, які необхідні для будівництва приватного житла. В нас є повідомлення про початок будівництва, в нас є свідоцство прав власності, в нас є будівельний паспорт, в нас є проект, в нас є історико-архітектурне обгрунтування, всі необхідні документи, які від нас вимагали, ми виконали, ми їх отримали і маєм повноцінне право тут будувати, – каже Павло Ільчук.

Щодо негативної реакції від людей, каже Павло Ільчук, то цього моменту він із друзями не передбачив, та вже пізно.

– Вони хочуть доказати, що це все незаконно і ми порушили закон. Ми їм радимо, щоб вони зверталися в суд, подавали, якщо наприклад, на нас скаргу, чи зверталися в прокуратуру, чи зверталися в СБУ, в слідчі органи, які можуть дати цьому правову оцінку, а не діяли самосуд і не перешкоджали нашій законній діяльності, – говорить співвласник.

У понеділок 28 квітня цю справу таки розглядатимуть у суді.

– Ми зібрали всі документи, громада, зібрали гроші на адвоката і будем розбиратися. Ми почали знизу: хто різав, хто вкрав той майданчик, хто дав дозвіл. Чому той майданчик не прикріпили до якогось будинку? Не робити його пустирьом. Є бумага з зелених, вони сказали – нічого не мають права різати. Вже чотири дерева зрізали повністю. Вон там пеньки, хочете – підіть подивіться.