додому благоустрій У Тернополі до 12 квітня триватиме механічне очищення, промивання та дезінфекція резервуарів...

У Тернополі до 12 квітня триватиме механічне очищення, промивання та дезінфекція резервуарів чистої води

481

У Тернополі до 12 квітня триватиме механічне очищення, промивання та дезінфекція резервуарів чистої води на водопровідних насосних станціях міста.  Водоканалівці попереджають про можливе тимчасове локальне погіршення питної води, тобто можлива поява специфічного запаху та кольору. В таких випадках воду варто відстояти та прокип'ятити.

Тернопіль споживає воду з підземних джерел і вже ні для кого не секрет, що ця вода збагачена солями, в тому числі, заліза. В результаті взаємодії з повітрям, залізо окислюється і утворюється гідроокис заліза, який осідає на дно.

– Після видалення осаду з дна резервуара ми приступаємо до очищення стінок резервуара і потім повторно вже змиваємо залишок бруду з днища резервуара. Після очищення і промивання резервуара ми приступаєм до дезінфекції. Дезінфекцію ми проводимо розчином активного хлору. В даному випадку ми використовуєм хлорне вапно, робимо концентрований розчин, заливаємо його в резервуар і час дії дезрозчину – до 6 годин, – розповіла провідний інженер-технолог водопровідних насосних станцій КП "Тернопільводоканал" Любов Зубчук.

Після 6 годин контакту з дезрозчином резервуар ще раз промивають чистою водою, далі його заповнюють і лише після задовільних хіміко-бологічних аналізів, запускають в роботу. Всього у Тернополі 12 резервуарів чистої води. На Верхньоівачівському водозаборі, наприклад, їх три – два з них мають по тисячі метрів кубічних і один – шість тисяч метрів кубічних. Їх вже промили. Зараз активно тривають роботи у резервуарі, що на вулиці 15 Квітня. Звідси воду отримує 80% тернополян. Він чи не найбільший у місті і на добу з резервуара виходить 10 тисяч метрів кубічних води.

– Сама процедура промивання резервуарів чистої води в принципі не зумовлює погіршення якості питної води, оскільки ті резервуари, де проводиться промивання, а воно проводиться почергово, вони ізолюються від системи і, відповідно, вода не повинна потрапляти в розподільчу систему. Але оскільки цей комплекс споруд досить є складним, то повністю на 100% гарантувати, що десь при переключеннях частково забруднена вода не потрапить в систему, також ніхто не може. Тому, зважаючи на це, ми зобов'язані попереджати мешканців про можливе часткове локальне погіршення якості води, – каже директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.

Механічну очистку, промивання та дезінфекцію резервуарів чистої води на водопровідних насосних станціях водоканалівці здійснюють традиційно двічі на рік. Мета таких заходів – забезпечити тернополян якісною питною водою.