додому Головні У Тернополі демонтували сторічну браму, аби її відреставрувати

У Тернополі демонтували сторічну браму, аби її відреставрувати

616

У Тернополі демонтували сторічну браму. Зробили це для того, аби дати нове життя старовинній загорожі. Реставраційні роботи ініціювали організатори проєкту “Брама Тернополя”. Активісти вже більше року активно привертають увагу тернополян у соцмережах до проблеми знищення архітектури Тернополя. На сторінці в одній із соцмереж вони публікують ексклюзивний контент із фактами про Тернопіль, а підписники натомість надсилають грошову підтримку. Саме за ці кошти і проводитимуться реставраційні роботи брами. Подробиці знає Христина Черешнюк.

У Тернополі на вулиці Сагайдачного, 11, демонтовують сторічну браму. Нове життя місцевій історичній пам’ятці дадуть фахівці зі Львова.

“Кожна брама свідчить про вік будинку, про творчий задум архітектора. Вона є органічна з цілим будинком, бажано її залишати і нічого не робити нового. Ми будемо ми її повністю вичищати. Брама  повністю закрита металом. Передбачаємо, що тут все було закрите склом, як в той період. Є гачки, думаємо, що  вони утримували скло. Спробуємо відновити за аналогами”, – розповів Ярослав Пащак, керівник фірми з реставрації.

Реставраційні роботи ініціювали організатори проєкту “Брама Тернополя”. Активісти вже більше року ведуть просвітницьку сторінку в Інстаграм, де підписники отримують ексклюзивний контент про місто, а за це – переказують донат на підтримку проєкту. Також можуть усі охочі можуть підтримати ініціативу фінансово через платформу Патреон. Таким чином, команда “Брама Тернополя” привертає увагу місцевих мешканців до того, що вони можуть і мають впливати самостійно на зміни у місті.

“Це перші двері, які будуть відреставровані нашою ініціативною групою. Проєкт розповідає про історію міста близько півтора року і ми органічно дійшли до того, щоб не лише говорити, але й щось робити для історичної спадщини, яка залишилася”, – зазначив Павло Петрига, учасник проєкту “Брама Тернополя”.

Вартість такої роботи – 75 тисяч гривень. 80% суми задонатили благодійники через платфору Патреон, решту – мешканці під’їзду, при вході до якого розташована брама. За словами учасника проєкту “Брама Тернополя” Павла Петриги, відреставровану загорожу встановлять на своє місце до Великодніх Свят.