Фракції Партії регіонів у Тернопільській міській раді більше немає. Заяву про вихід з фракції написали усі її члени-депутати, крім двох, але їх замало, аби фракція продовжувала існувати. Сьогодні відбулось засідання 45-ї сесії. На ньому депутати підтримали резолюцію, прийняту під час Народного Віче Соборності у неділю, 16 березня, прийняли зміни до міського бюджету на 2014-й рік, підтримали ідею будівництва у Тернополі пам'ятника героям Небесної сотні та розглянули ряд господарських питань.
Два депутати – не фракція. Але саме стільки народних обранців залишилось у фракції Партії регіонів в Тернопільській міській раді. Це Петро Гоч та Костянтин Баранов. Решта написали заяви на вихід з неї. Створити фракцію можуть щонайменше 5 народних обранців. Відтак вона просто перестала існувати. На засідання 45-ї сесії це не вплинуло, кворум зібрали і приступили до роботи. Депутати підтримали резолюцію, прийняту під час Народного Віче Соборності у неділю, 16 березня, якою, цитую: "засуджують російську військову агресію, закликають народ Росії до повстання проти антинародного путінського режиму, а українців – перетворитися в єдину Українську Повстанську Армію і не критикувати українську владу, бо це буде розцінюватись як співпраця з «російським окупантом»".
Підтримали народні обранці й ідею встановлення у Тернополі пам'ятника героям Небесної сотні. Триває конкурс на кращий ескіз. Втілять ідею за гроші меценатів і пожертви тернополян. На сесії внесли зміни до міського бюджету на 2014-й рік. Депутати виділили гроші за роботи в місті та зарплатню, які ще з минулого року затримувало казначейство. 150 тисяч гривень піде на будівництво ще однієї зупинки громадського транспорту на вулиці Лучаківського. Лікарня швидкої допомоги отримала гроші на ендоскоп та інше обладнання, адже на потреби медустанов, крім зарплати та витрат на енергоносії, від держави вже кілька років – ні копійки, каже міський голова.
– Виділено кошти управлінню ЖКГ 2,5 млн грн на поточний ремонт і утримання зовішнього освітлення міста, виділено 2 млн 50 тис. грн. додатково на утримання спортивних шкіл, оскільки держава не фінансує спортивні школи. З п'яти існуючих, якщо взяти потребу і скільки дає держава, то можна утримати лише одну школу. Тобто решта шкіл ми мусимо дофінансовувати за рахунок міського бюджету, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.
Майже 650 тисяч отримало управління освіти для придбання техніки і створення нових груп в дитсадках. На цьому ж засіданні депутати підтримали пропозицію присвоїти тернопільській спеціалізованій школі №17 ім'я громадського діяча, вченого, поета Володимира Вихруща.
– Чому саме зараз? Тому що з відзначенням в 14 році 80-ї річниці від дня народження Володимира Вихруща. Є погодження дочки і сина Володимира Вихруща, – аргументує начальник управління освіти Тернопільської міськради Ольга Похиляк.
Поки депутати приймали рішення місцевого значення, стало відомо про всеукраїнські. Міський голова заспокоює: воєнний стан в країні – частковий, тому місто продовжує жити в звичному режимі.
– Хочу заспокоїти людей, щоб не створювати лишньої паніки. Місто працює, живе в нормальному режимі, в місті достатньо паливно-мастильних матеріалів, продуктів харчування і всього іншого. Далі будемо чекати розпоряджень від керівництва держави , щоб вживати ті заходи, які будуть вживати по всій Україні, – каже Сергій Надал.