Продовжуємо мандрівку Хорватією. У Загребі, столиці Хорватії, поміж інших вулиць є й Українська. Вже традиційно щороку наприкінці жовтня тут відзначають День Української вулиці. Його організовують українська громада та Посольство України в Республіці Хорватія.
У столиці Хорватії свої вулиці мають кілька країн. Є вулиця Австрійська, Французька, Німецька, а серед інших і Українська. Загреб дав честь Україні і назвав вулицю. Вона розташована в одному з нових мікрорайонів міста.
Олександр Левченко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Хорватія: "Щорічно ми збираємось на Українській вулиці. Невеличке свято, згадуємо про Україну і важливо, щоб мешканці цієї вулиці трохи відчували що таке Україна, хто такі українці і як важливо нам розвивати українсько-хорватські стосунки".
Хорватія та Україна – схожі. Здавна країни прагнули здобути незалежність. Саме Україна була першою державою ООН, яка визнала незалежність Хорватії у 1991 році. Також і Хорватія була однією з перших, хто визнав незалежність України. Ставши суверенними країни взяли курс на розбудову демократії і правової держави.
Теодор Фріцкі, перший депутат-українець Сабору Соціалістиної республіки Хорватія (1963 р.): "Перша делегація Хорватії, культурна делегація 1980 року ми були в Україні десять днів. То Хорватія і Україна мали зв'язки. Ще в той час, в час соціалізму. І так тут ми пропонували місту Загребу, щоби дали вулицю і дали вулицю. То добра вулиця наша. Так маємо вулицю Українську".
Українська вулиця у самому серці Хорватії для українців означає чимало. Такі свята піднімають дух наших земляків, додають гордості за свою батьківщину.
Тетяна Шагадин, заступник голови Української громади міста Загреб: "Дуже велике значення для нас українців, що є у місті Загребі українська вулиця. Нам то багато значить і кожного року ми відзначаємо українську вулицю. Наше свято, наш день української вулиці у Загребі".
У день Української вулиці вона стає справді українською. І не лише тому, що збирає високоповажних гостей з двох держава. На всю вулицю лунають українські пісні. Полюбили та навчилися співати їх не тільки представники української діаспори, а й мешканці міста Загреб.
Катаріна Рончевіч, мешканка міста Загреб: "Я вивчала німецьку і польську мову у Загребському університеті. Як другу слов'янську мову вчила українську. Там вела пані Раїса Тростинська. Ще я вивчала українську культуру, музику. Ми переважно збираємося і співаємо під час різдвяних і великодніх свят. І коли як сьогодні треба виступити і заспівати".
Мешканці вулиці знають: вона – українська. А українцям, які приїдуть у Хорватію радимо обов'язково сюди навідатися. Набратися, як і ми, гордості, що навіть у далекій Хорватії є рідна вулиця.
TV-4