додому Головні У січні 2024-го набули чинності нові умови кредитування “єОселя”

У січні 2024-го набули чинності нові умови кредитування “єОселя”

469

Щоб українці могли отримати омріяне власне житло, вже протягом двох років в Україні працює програма доступного іпотечного кредитування “єОселя”. Долучитися до неї сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. У січні 2024-го набули чинності нові умови кредитування. Більше знає Тетяна Скиб.

Війна внесла корективи в різні сфери життя. Ще до повномасштабного вторгення на Тернопільщині активно розвивалося житлове будівництво. Тепер воно скоротилося майже вдвічі, каже Галина Воляник. Відтак, аби підтримати українців та покращити їхні умови життя, з жовтня 2022 року в Україні запрацювала програма доступного іпотечного кредитування “єОселя”.

“Держава водночас не забуває ні про людей, ні про бізнес. І якраз яскравим прикладом цього є програма “єОселя”. З одного боку – допомагає населенню отримати житло таке очікуване. А з другого – підтримує бізнес. Це і будівельні компанії, виробництво будівельних матеріалів”, – розповіла Галина Воляник, директорка Тернопільського обласного департаменту економічного розвитку і торгівлі.

Спочатку її учасниками, що могли оформити кредит під 3%, були військовослужбовці та працівники силових структур, педагоги, медики та наукові співробітники. З минулого року взяти іпотеку під 7% можуть ветерани, учасники бойових дій, особи, які дістали інвалідність внаслідок війни, ВПО та громадяни України, які не мають у власності житла. Загалом у 2023 році близько семи тисяч українських сімей отримали власне помешкання.

“Для військових, лікарів, науковців, доступні первинний та вторинні ринки. Для всіх інших – ми фокусуємося на первинному ринку або будівлях, зданих в експлуатацію не довше 3 років”, – зазначив Євген Мецгер, голова правління “Укрфінжитло”.

У січні 2024-го набули чинності нові умови кредитування. Окрім квартир у багатоповерхівках, українцям стали доступними й приватні будинки та таунхауси. Подати заявку на отримання житла можна онлайн у застосунку Дія.

“В нас найшвидше рішення без відвідання банку – за сім секунд. Тобто якщо ви подасте заявку, будучи на робочому місці, за декілька хвилин можете отримати 3-5-6 відповідей від банку. Оберіть найкращу пропозицію і відвідайте банк для підписання”, – пояснив Євген Мецгер.

До програми можуть долучитися і територіальні громади. У нашій області Тернопільська громада наразі є першою. Міська рада відшкодує захисникам 20 відсотків по іпотечного кредиту на житло.

“Громади можуть долучитися, допомігши своїм громадянам, які проживають на території громади, отримати доступне житло. Можна зробити так, як Тернопільська рада, можна зменшити відсотки. Можна обрати якісь певні категорії – чи то військових, чи то лікарів”, – розповіла Галина Воляник, директорка Тернопільського обласного департаменту економічного розвитку і торгівлі.

У планах ініціаторів проєкту, аби у 2024 році ще понад дванадцять тисяч сімей отримали омріяне житло за програмою “єОселя”.