додому Новини У психлікарні зімітували вибух, аби відпрацювати рятувальні дії

У психлікарні зімітували вибух, аби відпрацювати рятувальні дії

772

vlcsnap-2014-10-23-18h54m01s222У надзвичайних ситуаціях проблеми з психікою виникають навіть у тих, хто ніколи таких розладів не мав. Сучасних стандартів, як допомагати постраждалим до госпіталізації та під час реабілітації – досі немає. Сьогодні у Тернополі на спеціальних навчаннях рятувальники, медики та міліція вчились це робити. Якщо результат буде дієвим, для України розроблять інструкцію реагування у надзвичайних ситуаціях.

У лікарні вибухнув балон із стиснутим киснем. Випадковий свідок, почувши крики зсередини, намагається відчинити двері та безуспішно. Він викликає рятувальників.  Вони розблоковують двері. Із приміщення виводять потерпілих. Люди імітують понад десять видів психічних розладів, характерних для такої ситуації 128: агресія, галюцинації, апатія, істерична поведінка, ступор, істеричне горе та інші. Потерпілих відводять у намет. Там з ними працюють психологи – напувають теплим чаєм, розмовляють, та пояснюють, що все позаду.

– Акторами виступають наші студенти 4 курсу, які, власне, проходять курс психіатрії. Їм це надзвичайно подобається. Це вже наше друге навчання, перше було ще в 2006 році. Практика показує, що студенти, як імітанти різних пошкоджень, зокрема в психіатрії, є ідеальними для цієї мети акторами, – розповідає завідувач кафедри медицини і катастроф ТДМУ ім. І.Горбачевського Арсен Гудима.


Є і поранені та загиблі. Усіх, хто потребує госпіталізації, забирає швидка. Рятувальники працюють у парі з медиками. Міліція охороняє громадський порядок. Такі навчання – хороший досвід для всіх учасників, який допоможе розробити схему реагування у майбутньому.

– Це буває дуже часта ситуація. На превеликий жаль, алгоритму реагування на такі події в нас сьогодні немає. Але ми спільно з кафедрою неврології і психіатрії розробили алгоритм як діяти і сьогодні ми хочемо цей алгоритм показати нашому загалу, – каже Арсен Гудима.