додому культура У Чернихівцях Збаразького р-ну відзначили 550 річчя з дня першої згадки про...

У Чернихівцях Збаразького р-ну відзначили 550 річчя з дня першої згадки про село

837

З розмахом, урочисто та масштабно відзначили поважний ювілей – 550 річчя з дня першої згадки про село Чернихівці, що на Збаражчині. На святкування зібрались не лише чернихівчани, приїхали гості з України та з-за кордону. Розважали людей відомий скрипаль-віртуоз Олександр Божик, володарка Гран-прі конкурсу імені Квітки Цісик – співачка Оксана Муха. На свято завітали тернопільські "Баби", гуморист Гриць Драпак. Демонстрували вміння і місцеві таланти, серед яких танцювальні гурти та Чернихівецький хор. Місцеві мешканці кажуть, таких гулянь у селі не пригадують уже давно.

Чернихівчани мають чим пишатись, і не лише тому, що селу 550 років. Мальовничі краєвиди, які називають "маленькою Швейцарією", привітні та хазяйновиті люди, давня та цікава історія, яку з задоволенням переповідають, описують в книжках та віршах.  

Софійка, 5-річна мешканка с.Чернихівці Збаразького району: "Краси такої в цілім світі ти не знайдеш, як не шукай, бо все це Чернихівці рідні, єдиний любий край".

Пані Богданна, мешканка с.Чернихівці Збаразького району: "Село наше дуде красиве, ми маємо хороший клуб, хорошу церкву, добру головиху, все у нас добре. Тут наші батьки проживали, діди і ми проживаємо".

До відзначення поважного ювілею чернихівчани добре підготувались, кожен бодай чимось доклався до проведення свята.

Леся Маньковська, журналіст: "Урочистості розпочали з літургії у храмі Святої Трійці, а далі усім селом освятили фігуру Пресвятої Богородиці у центрі села".

Чернихівці географічно поділені на чотири частини, відповідно до цього, мешканці кожного кутка демонстрували свої смачні та запашні вміння. Безкоштовно пригощали гостей пампушками, знаменитими черниховецькими канапками з салом, борщем.

Раїса Володимирівна, мешканка с.Чернихівці Збаразького району: "Бутерброди, рибка, що на полі вродило, огірочки, помідорчики, все, що є в хаті".

На святкування зібрались не лише чернихівчани, приїхали гості з різних куточків України та з-за кордону.

Тарас Добровольський, гість з Румунії, уродженець с.Чернихівці Збаразького району: "Випало мені вчитись в Румунії, вже там десятий рік, напевне найбільше розуміє той, хто далеко від дому, що  таке батьківщина, і як на душі, коли її не хватає. Вже там багато друзів маю, деякі з них приїхали зі мною на святкування. Найбільше мені сподобалось те, що переїжджаючи границю, вони кажуть, нарешті ми на батьківщині. Звичайно, вони румуни, але тут себе почувають як на батьківщині".

Розважали людей відомий скрипаль-віртуоз Олександр Божик, володарка Гран-прі конкурсу імені Квітки Цісик – співачка Оксана Муха.

Олександр Божик та Оксана Муха,  скрипаль-віртуоз та володарка Гран-прі конкурсу імені Квітки Цісик: "Ми пройшлись так вуличками села, і стояли такі будки, де людей пригощали, і ми питаємось скільки коштує? – Ніскільки,- кажуть – це безкоштовно, сьогодні свята, гарний ювілей. Ми були здивовані, навіть в рідному Львові таке не побачиш, чесно кажучи. МУХА: ця особлива гостинність, це чудово, не тому, що їм треба заробити, а тому що є велике бажання свята".

На свято завітали тернопільські "Баби", гуморист Гриць Драпак. Демонстрували вміння і місцеві таланти, серед яких танцювальні гурти та славнозвісний Черниховецький хор.
У селі свою історію добре знають і бережуть. Крім того, детально досліджують, знаходячи все нові й нові цікавинки. Особливо пишаються талановитими вихідцями Черниховець.  

Михайло Ратушний, голова Всеукраїнської кординаційної Ради, уродженець Черниховець: "Історія не пишеться камінням, річкою, дорогами, а пишеться людьми. Чернихівці мали і мають дуже славних людей, їх можна довго перелічувати, але назву кількох, – Антон Грицуняк – війт чернихівецький, приятель Франка, завдяки якому Іван Франко написав чимало творів, це Володимир Джус, – інститут український Америки, і одна з кращих будівель Нью-Йорка, колишній будинок губернатора викуплений чернихівчанином, він був геніальним винахідником, придумав винахід, який дозволяв американцям перелітати Атлантику і не боятись турболентності".

Село та його люди впевнено дивляться у майбутнє, вміють плідно працювати та гарно відпочивати. Тому такі заходи в Чернихівцях планують зробити традиційними.   

Марія Кипибіда, сільський голова Чернихівців Збаразького району: "Все попереду, якщо буде потреба, буде співпраця, якщо люди захочуть, то  будемо запроваджувати фестивалі, будемо проводити святкування кожного року,  а якщо можливості не буде, то будемо старатись відзначати свої ювілеї, наступний ювілей я думаю, буде не пізніше, як три п"ятірки".

Урочистості з нагоди 550-річчя Черниховець закінчилось святковим феєрверком.