додому культура Читати серед глечиків та старовинних скринь відтепер можна у бібліотеці №4 Тернополя

Читати серед глечиків та старовинних скринь відтепер можна у бібліотеці №4 Тернополя

677

На бамбетлі під стріхою поміж глечиків – в таких старовинних українських апартаментах тепер читатимуть книги відвідувачі Тернопільської бібліотеки №4 для дорослих. Там вже облаштовують етно-центр. Відкрити його планують 25 серпня. Тернополянам пропонують не лише завітати на відкриття, а й самим долучитися до збору предметів старовинного українського побуту.

Народознавство, краєзнавство, етнографія для працівників четвертої бібліотеки Тернополя поняття не чужі. Тому стати ще й етноцентром вони не просто погодилися, а доклали для цього всі зусилля. Та що за етно-центр без звичних українських предметів побуту? Не розгубились і тут.

Світлана Козелко,  завідувач Тернопільської бібліотеки №4 для дорослих: "Ми якось вирішили з дівчатами спочатку на нашому інформаційному блозі "Бібліоцікавинка" помістити інформацію, звернення до мешканців нашого міста про те, що ми будемо збирати перлини українського побуту, одягу. І ми були здивовані, але люди відгукнулися. Першою до нас прийшла мешканка нашого будинку, Раїса Миколаївна і принесла нам українську сорочку, яку носила її мати. Ця сорочка має 90 років".

А далі тернополяни приносили все більше речей. Долучались цілими родинами, в тому числі й самі працівниці музею. І вже зовсім не обійшлись би без рук своїх чоловіків – пана Андрія та пана Івана. Вони і стіни фарбували, і меблі реставрували і макет печі зробили. Невдовзі під одяг знадобились манекени, а посуду та меблів у бібліотекарок – як у добрих господинь.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Там діти зможуть ознайомитись з речами, які побутували у нас на Поділлі, в Галичині, на Волині. Коли береш своїми руками і можеш подивитись, які були рушники, скрині, глечики, як збивали масло. Діти цього не знають і ми хочемо це відродити".

Світлана Козелко, завідувач Тернопільської бібліотеки №4 для дорослих: "Там за решітками в нас буде відтворено пробут української хати, де буде знаходитись бамбетель, українська піч, яку ми також плануємо розписати петриківським розписом, буде цікаво вмонтована колиска, підвішена на шнурках, як це було в той період. Ми покажемо мисник, на якому виставимо весь посуд, який зібрали, глеки".

Зустрічає гостей бібліотеки-музею яскравий малюнок на стіні. Це справа рук чотирьох молодих добровольців. Кілька днів працювали над петриківським розписом у бібліотеці і дві львівські студентки. Про помічників тут не забувають. Навіть зошит спеціальний з їх іменами ведуть. Побачити спільну роботу запрошують на відкритті етно-центру, 25 серпня.