додому культура У Бережанах впорядкували каталог образотворчої спадщини Богдана Лепкого

У Бережанах впорядкували каталог образотворчої спадщини Богдана Лепкого

1093

vlcsnap-2016-04-07-18h14m14s940До двадцятої річниці з дня заснування обласного комунального музею  імені Б. Лепкого, який знаходиться в Бережанах, працівники закладу упорядкували спеціальний каталог під назвою  “Образотворча спадщина Богдана Лепкого”.  У четвер, 7 квітня, каталог представили у Тернополі. Розповідають, під час його підготовки відкрилося чимало цікавих фактів з біографії письменника,  вдалося встановити дати створення деяких робіт та їх авторство.

У колекції меморіального музею Богдана Лепкого в Бережанах представлені графічні та малярські роботи, що були створені митцем у 1885-1937 роках, а також роботи художників, з якими він тісно спілкувався та співпрацював. Від часу оформлення експозиції музею у 1995 році роботи залишались поза увагою дослідників, розповідають працівники музею, тож вони вирішили створити каталог. До нього увійшли: систематизований життєпис Богдана Лепкого, нарис “Про музей та його меценатів”, стаття та репродукції 81 твору образотворчої спадщини митця та багато іншого.

– Основне, що в книжці є, це каталог музейної збірки. Це видання не претендує на загальне вивчення чи окреслення образотворчої спадщини Б. Лепкого. Воно обмежується тільки тими творами, тими 81 твором Богдана Лепкого, які ми атрибутуємо, які йому авторство встановлюємо, де яке під сумнівом, ми ставимо сумнів. Шість творів інших авторів сучасників Б. Лепкого і один твір невідомого автора “Портрет бабусі Б. Лепкого” теж ми сюди долучаємо, – розповідає мистецтвознавець  Наталія Собкович.

Ідея створення книжки прийшла ще у 2012 році. Над випуском каталогу працював весь колектив музею, розповідають. А разом із ними більшість бережанських фотографів.

– За поштовхом Надії Петрівни Дирди з’явилася ідея реалізувати ось цей проект. Проект фактично опрацьовувався у 2015 році. Ми в колективі музею вирішили розібрати ролі, хто за за що відповідає. Там і зазначено. Директор музею займався організаційною роботою, фінансуванням і він є відповідальним за випуск. Ми з Наталією Леонідівною займались основною роботою, – каже Наталія Собкович.

Під час підготовки “Образотворчої спадщини Богдана Лепкого” працівникам музею відкрилося чимало цікавих фактів з біографії митців, становити дати створення деяких робіт та їх авторство. Книга буде цікавою для істориків, мистецтвознавців та шанувальників творчості Б. Лепкого.