додому Головні У Байковецькій громаді відкрили першу шкільну сільську автоматизовану обсерваторію

У Байковецькій громаді відкрили першу шкільну сільську автоматизовану обсерваторію

1190

У Байковецькій громаді відкрили першу шкільну сільську автоматизовану обсерваторію. Така ідея виникла у вчителя фізики і астрономії Лозівської опорної школи Михайла Шемеля. На базі обсерваторії проводитимуться заняття астрономічних гуртків, науково-дослідні роботи Малої академії Наук, семінари, зустрічі для жителів громади та гостей.

У Байковецькій громаді Тернопільської області відкрили першу шкільну сільську обсерваторію.

– Нині ми перші серед сільських громад відкриваєм таку обсерваторію. Це лише перший крок, це лише немовлятко, а дальше буде йти вдосконаленя, адже в досконалості немає меж, – розповідає голова Байковецької ОТГ Анатолій Кулик.

Обсерваторія з потужним телескопом з автонаведенням, сучасним комп’ютерним обладнанням та навчальними практичними матеріалами. Ідея побудови цієї споруди виникла у вчителя фізики і астрономії Лозівської опорної школи Михайла Шемеля і її зрадістю підтримав голова Байковецької сільської ради.

За словами Анатолія Кулика, однією із цілей громади є втілення слів Артура Шопенгауера ”Кожне дитя певною мірою геній і кожен геній певною мірою дитя”. Переконаний, перша сільська автоматизована обсерваторія дозволить дітям відчути себе геніями , а дорослим загорітися дитячою цікавістю і дослідницьким азартом. Богданчик, учень Михайла Шемеля, розповідає, мріє стати астронавтом, любить дивитись на зірки, а улюблена планета Марс.


– Марс, там дуже так цікаво, не відомі землі, можуть ще бути не відомі гори попастися. І можна спостерігати чи може там шось рости, але на Марсі там дуже мало повітря, то там може нічого не рости, але в середині Марса може бути шось рости, то мене це цікавить, – каже школяр 4 класу Лозівської опорної школи Богдан.

”Перша сільська автоматизована обсерваторія- це можливість з допомогою технічних та програмних засобів для жителів громади і дітей зокрема, побачити і сфотографувати об’єкти ближнього та віддаленого космосу, як при безпосередній роботі з телескопом так і через інтернет- на сайті обсерваторії.

– Цей проект, це гарний приклад того, як громада працюючи разом може досягти результатів. Ми вже працюємо майже рік і протягом року ми допомогли громаді розробити стратегічний план і один з пріорітетів цього плану було покращення якості освіти в громаді, – каже заступник директора програми USAID DOBRE Юлія Єсмуханова.

Першу шкільну сільську обсерваторію відкрили в рамках програми Агенства США з міжнародного розвитку ”Децентралізація приносить кращі результати та ефективність”.

На базі обсерваторії проводитимуться заняття астрономічних гуртків, науково-дослідні роботи Малої академії Наук, семінари, зустрічі для всіх охочих мешканців громади та гостей.