додому суспільство Туризм – стратегічний напрямок розвитку Тернопільщини, заявляє влада області

Туризм – стратегічний напрямок розвитку Тернопільщини, заявляє влада області

795

Туризм – стратегічний напрямок розвитку Тернопільщини, заявляє влада області.  Сьогодні на Тернопільщині є більше 180 пам'яток архітектури національного значення. Це замки, палаци, костели, монастирі. Туристам треба пам'ятати, що саме у нашій області є найбільша кількість замків в Україні. Розвиток туризму, переконує влада, створюватиме робочі місця та зміцнить економіку Тернопілля.

Для розвитку туризму на Тернопільщини необхідні інвестиції та розвиток інфраструктури, наголошують чиновники. Це дозволить області вийти не лише на всеукраїнський, а й світовий рівень.

Микола Головач, перший заступник Тернопільської ОДА: "Туризм проголошено стратегічним напрямком розвитку Тернопільщини. Він повинен бути індустрією, технологією, потужним джерелом наповнення бюджету. Потрібно просувати туристичні бренди, які у нас є: Дністровський каньйон, печери Тернопільщини, так як це робиться вже з відомими брендами Карпати чи Шацькі озера".

До 2010 року в Україні діяла державна програма "Розвитку туризму". Уже два роки країна живе без неї. Та до кінця цього року влада обіцяє затвердити нову державну програму.

Андрій Шенін, заступник голови Державного агенства України з туризму та курортів: "Вже 1 серпня цього року в уряді було схвалено концепцію державної цільової програми, яка передбачає вже розроблення самої державної програми. Ми розпочинаємо цю роботу. Планується до кінця цього року цю програму винести на засідання уряду".

Тернопільщина має великий інвестиційний потенціал, наголошують в облдержадміністрації. Область цікава для українських та іноземних туристів. Тут є можливість розвивати релігійний, екскурсійний, екологічний, спелеологічний та зелений туризм. Щороку на Тернопільщину приїжджає близько трьох мільйонів паломників. Область, завдяки своєму розташування, транспортним коридорам може стати привабливим місцем для розвитку бізнесу.

Леся Серетна, начальник управління з питань туризму та курортів Тернопільської ОДА: "Область може розвивати бізнес, пов'язаний з логістикою, тобто стати ресурсним, товарно-розподільчим центром західної України. А це в свою чергу однозначно сприятиме розвитку сфери послуг та туризму. Бо виникне потреба у додаткових готелях, ресторанах, тощо".

Аби туризм розвивався, наголошують чиновники, необхідні чіткі закони та податкові знижки. А головне завдання, яке зараз стоїть перед владою – зберегти унікальні історичні, архітектурні та природні місця. Тож вирішити ці проблеми просять на загальнодержавному рівні.

Леся Серетна, начальник управління з питань туризму та курортів Тернопільської ОДА: "Податкове законодавство не сприяє вкладенню інвестицій у туризм. Це, перш за все, стосується сплати податку на додану вартість земельного податку, готельних і курортних зборів. Не відпрацьовано механізм заохочувального оподаткування інформаційно-рекламної діяльності, стимулювання інвестицій у туристичну галузь. Чинне законодавство України містить нечіткість щодо визначення готельного господарства, його належності до сфери туризму та відомчого підпорядкування".