додому суспільство Тур вихідного дня до Польщі

Тур вихідного дня до Польщі

987

Інша країна, екскурсії, відпочинок і шопінг. Усе це за вихідні. Окрім вже звичних багатоденних відпочинкових турів, серед тернополян популярними стають тури вихідного дня. Знімальна група "Провінційних вістей" повернулась з Польщі і готова поділитись враженнями. Сьогодні – сюжет перший із серії репортажів Ольги Савуляк.

Сезон відпусток підсилює бажання відпочити і побачити світ. От тільки вільного часу буває обмаль. Оптимальне рішення для таких туристів – тури вихідного дня. В один з таких вирушаємо ми. Маршрут – Тернопіль – Величка – Краків  – Тернопіль. Виїзд з Тернополя – вечір п'ятниці. Наступного разу рідне місто побачимо у понеділок вранці. Кожному з туристів – по пакунку з необхідною інформацією, картою Кракова та польським стартовим пакетом, інструктаж від супроводжуючого групи – і в дорогу.

Ранок суботи почався вже у Польщі. Перша ознака того, що ми за кордоном – дороги. Покриття ідеальне, розмітка бездоганна, знаків вдосталь, постів автоінспекторів – жодного. Це найперше відчувають водії.

Михайло Пастух, водій: "Багато інформації на знаках, розмітка, вночі важливо особливо, обочина розмальована, культура їзди самої, ніхто тобі не перешкоджає".

І з жахом згадують дорогу до кордону, а точніше бездоріжжя поблизу Львова.

Михайло Пастух, водій: "Дорога для транспорту гусеничного тихохідного".

Перша зупинка – Величка, затишне містечко, розташоване за 20 кілометрів від Кракова. Всесвітньовідоме завдяки досі діючій найдавнішій в Європі соляній копальні. На перший погляд це екскурсійне місце нагадує Вавилон. Проте не будівлями, а туристами різних національностей.

Надія Слобода-Батко, екскурсовод: "Приїжджають з усіх куточків світу і відвідують нас від 2 до 8 тисяч туристів в день. В туристичний сезон навіть 8 тисяч приходить. А за рік більше мільйона".

Потрапивши всередину, розуміємо, чому сюди їдуть люди зі всього світу. Поступово опускаємось на глибину 135 метрів. Екскурсійний маршрут – підземна траса, довжиною 3 кілометри. І це лише один відсоток від загальних підземних шляхів. Численні камери – порожнини власноруч зроблені шахтарями-солекопами, розповідають про історію соляної копальні. Серед них – чимало каплиць. В одній з них, названій іменем Кінги – покровительки шахтарів-солекопів, і нині проходять недільні відправи. Експозиція Музею соляних копалень – давнє гірниче обладнання, знаряддя праці гірників, історичні пам'ятки. Люди приїжджають сюди не лише на екскурсію.  Мікроклімат підземелля лікує бронхіальну астму, хвороби дихальних шляхів та серцево-судинної системи.

Юлія Мовчанюк, менеджер туристичної агенції: "Варто відвідати соляну копальню "Величка", адже це дуже цікавий туристичний об'єкт, а також вагомий внесок в історію Кракова. В часи Середньовіччя за видобуток солі відбудовувалося все місто. Тому запрошуємо".

Не менше вражень залишає і сам Краків – місто, у якому минуле переплітається з сучасним. Центр студенства і колиска історії. Краків щороку відвідує 9 мільйонів туристів. Переважно це поляки і лише третина – іноземці. Невід'ємна частина екскурсії – прогулянка старим містом – Барбакан. Вхід у місто  – Флоріанська брама. Далі – вулиця Флоріанська, Ринкова площа, вулиці Гродська та Канонічна. Власні легенди та перекази має чи не кожна вуличка, старовинна будівля, синагога, пам'ятник, кам'яниця та палац. . Історію та сутність польських правителів відкриває велична ренесансна споруда – Королівський замок на Вавелі. Сам Вавель – це пагорб, площею вісім гектарів на лівому березі річки Вісла. Споруди комплексу були палені вогнем і спустошені ворогами, проте нині височіють на Краковом.

Марія Гуменюк, екскурсовод: "Краків – камінь на камені – це історія. Це унікальне місце, пов'язане  з історією наших двох народів. Я думаю, приїхати варто вже тому, щоб побачити, що ми сильно одне від одного не відрізняємось, тому, що ми довго намагались дорівнятись до Львова".

Кількаденний тур обов'язково передбачає ночівлю у готелі зі сніданком. Окрім вражень, туристи везуть додому і подарунки. Програма туру передбачає час на шопінг. При цьому купити одяг чи взуття можна в одному з найбільших шопінг-центрів Кракова, продукти – у супермаркетах.  Зробити це, переконують фахівці, варто. А ще шопінг-віза – перепустка за кордон для наступних поїздок.

Роман Флінта, директор туристичної агенції "ВІП-травел": "При використанні першої шопінг-візи, яка відкривається на 7 днів і оформленні іменної фактури, яка підтверджує здійснення покупок на території Польщі, консульство після цього відкриває річну візу до 60-80 днів перебування. Тобто власники шенген віз діючих можуть після цього скористатися гарячими пропозиціями відпочинку на морі, чо то в Греції, чи в Іспанії, Болгарії, на Кіпрі. Тобто ви маєте діючу річну шенген візу і просто ловите момент"

Марія Борак, тернополянка, повернулась з туру вихідного дня: "Я вже 2 раз їжджу саме в Краків. Це старовинне місце, там дуже цікава історія. Цікаво розповідають, другі екскурсоводи, гіди вели цю програму, постійно щось нове є в цьому".

Діана Шевчук, тернополянка, повернулась з туру вихідного дня: "Я перший раз в Польщі. Мені дуже сподобалось старовинне місто, і я би ще раз поїхала туди. Аквапарк сподобався, я не бачила таких в Україні".

Тетяна Шевчук, тернополянка, повернулась з туру вихідного дня: "Ми бували вже в Єгипті, але цей тур Польща, ми давно про нього думали і дуже шкодуємо, що не поїхали раніше. Це треба зробити кожному. Дійсно вдале поєднання шопінгу і відпочинку. Відпочинок прекрасний".