додому культура “Туга за чорним і білим” – виставку фотографій члена Національної спілки фотохудожників...

“Туга за чорним і білим” – виставку фотографій члена Національної спілки фотохудожників Василя Бурми відкрили у Тернополі

984

"Туга за чорним і білим" – персональну виставку фотографій з такою назвою члена Національної спілки фотохудожників, заслуженого журналіста України, що уже 50 років пропрацював з об'єктивом і пером у "Вільному житті", Василя Бурми відкрили в Українському домі "Перемога". Фотохудожник, який першим в Тернополі зробив кольорову фотографію, каже чорно-білі світлини нічим не поступаються кольоровим, а відобразити барви світу лише чорним і білим не так уже й просто.

Колись кольорове фото було доступним лише для вибраних, каже член Національної спілки фотохудожників Василь Бурма. Саме він вперше у Тернополі почав знімати кольорові світлини. З появою кольорової плівки, багато хто відмовився від чорно-білих фотографій. Проте в останні десятиліття чорно-білі світлини відновили колишню популярність, вони підсилюють або ж змінюють настрій фото.

Василь Бурма, член Національної спілки фотохудожників, фотокореспондент газети "Вільне життя": "Тепер мало хто виставляє і мало хто працює в чорно-білій фотографії, бо все таки ми світ сприймає в кольорі. Хоча згадайте, хто бачив кольорові сни, а хто чорно-білі, інколи чорно-білі сняться сни і ми не знаємо чому, не весь світ ми сприймаємо в кольорах радуги".  

50 років Василь Бурма працює у газеті "Вільне життя", каже, за цей час доводилося фотографувати відомих і невідомих людей, бувати у багатьох місцях.

Василь Бурма, член Національної спілки фотохудожників, фотокореспондент газети "Вільне життя": "Я отак мотався по всіх районах, як той метелик, так пройшло два роки і мої колеги журналісти, фотографи кажуть: "Вася, ти здохнєш, як отак будеш бігать, ти здохнєш". Але мені хтось чи я сам собі таку пружину накрутив, що Ви знаєте до цього часу, як от на танцях тракторист каже дівчатам: "Я дівчата не сам танцюю, в мене заді мотор працює". Отак і мені хтось накрутив пружину і я ніяк не можу зупинитись". 

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Пан Василь це той чоловік, який є втіленням відданості власній професії, відданості власному колективу, відданості місту і краю, який він представляє. Тернополянин в Тернопіллі, фотохудожник в миттєвостях світлин, в миттєвостях часу, який показує 50-ти річну історію не тільки своєї роботи, а й 50-ти річну історію змін у нашому краї".

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Пан Василь є не тільки високоповажним у журналістських колах, пан Василь є сьогодні одним і символів міста Тернополя, завдяки своїй роботі, завдяки тій праці, яку Ви маєте. Сьогодні хочу подякувати Вам за працю, за Ваші роботи, сказати, що ми Вас дуже цінуємо і поважаємо і в знак Вашого такого дуже яскоравого професійного ювілею хочу вручити Вам відзнаку міської ради в знак вдячності за Вашу роботу".

Василь Бурма любить фотографувати все, а особливо людей. Відомий фотохудожник з досвіду радить усім початківцям, коли бачите гарний кадр, кидайте все і фотографуйте, бо вже наступного дня буде зовсім інша ситуація, буде інше світло, інша погода, а головне зовсім інший настрій. А ювілейна фотовиставка Василя Бурми в "Українському домі "Перемога" триватиме до 28 травня.