додому суспільство Цьогоріч минає десята річниця трагічної загибелі українського громадсько-політичного діяча Івана Гавдиди

Цьогоріч минає десята річниця трагічної загибелі українського громадсько-політичного діяча Івана Гавдиди

592

10 років минає цього року з дня трагічної загибелі українського громадсько-політичного діяча Івана Гавдиди. Пам'ять про нього досі бережуть не лише рідні та друзі, а й послідовники. Адже за свої молоді роки він встиг залишити слід у громадському, політичному, а також культурному житті українського народу.

На поштових конвертах увіковічнені події, пов'язані з життям Івана Гавдиди. Конвертів близько 30, спогадів про активіста і хорошого друга Івана у його близьких людей в рази більше.

Юрій Заблоцький, друг Івана Гавдиди: "В часи студентства ми були членами товариства "Вертеп", приймали участь в багатьох заходах, робили для дітей гаївки, купальські свята. Їздили по всій Україні з цими виступами. Також ми з ним пластували, організовували дитячі табори для пластунів, а також робили великі мандрівки по нашому краю".

Івана Гавдиди не стало 30 серпня 2003 року. Його знайшли мертвим, з проламаним черепом поблизу власного помешкання у Києві.

Юрій Заблоцький, друг Івана Гавдиди: "Це було тяжкою втратою для нас. На той час Іван Гавдида був досить відомим громадсько-політичним діячем, він вже очолював Центр відродження імені С. Бандери, депутатом обласної ради".

Його планам завадили, переконані близькі Івана Гавдиди, які не вважають його смерть випадковою. Адже за свої навіть не 40 років він твердо показав тверду націоналістичну позицію. Колеги Івана Гавдиди зустрічаючись протягом цих десяти років, не просто згадують про нього, керуються його життєвою позицією.

Ярослав Джоджик, громадсько-політичний діяч: "Ми не просто згадували Івана, його діяльність, а згадували в контексті тої непростої ситуації, яка була одразу після його загибелі і продовжує мати місце сьогодні. І практично кожен виступаючий задавав питання: "А що в цій ситуації, як бим діяв Іван Гавдида?". Як на мене, це є дуже яскравим підтвердженням того титанізму організаційного, інтелектуального, емоційного".

Крім виставки у краєзнавчому музеї та експозиції у фойе обласної ради, в останні дні серпня планують відкрити пам'ятну дошку та відправити панахиду у рідному селі Івана Гавдиди – Саранчуках Бережанського району.