додому культура Цікаві факти про Ейнштейна

Цікаві факти про Ейнштейна

23347

40536351_1236177569_01Альберт Ейнштейн народився 14  березня 1879 року на півдні Німеччини в місті Ульме, в небагатій єврейській сімї. Вчений жив в Німеччині та в США, хоча завжди заперечував, що володіє англійською мовою. Вчений був громадським діячем – гуманістом, почесним професором в більш ніж як 20-ти провідних університетах світу, членом багатьох академічних наук.

Відкриття великого генія в науці дали величезний ріст математиці та фізиці у 20 ст.. Ейнштейн являється автором близько 300 праць з фізики,а також автором більш ніж 150 книг в області інших наук. За своє життя ним було розроблено багато значних фізичних теорій.

Ми зібрали декілька цікавих фактів про життя великого фізика.

Ейнштейн погано вчився.

В дитинстві відомий вчений не був вундеркіндом. Багато людей сумнівалось в його повноцінності, а його мати навіть підозрювала вроджену потворність своєї дитини (у Ейнштейна була велика голова).

В школі майбутній геній зарекомендував себе як закрита лінива та повільна дитина яка нінащо не здатна. Вчителі говорили, що з Альберта ніколи нічого путнього не вийде.

Ейнштейн так і не отримав атестату про освіту в гімназії, але запевнив батьків, що сам зможе підготуватись до вступу до вищого навчального закладу в Цюріху. Але з першого разу провалив іспити.

Все таки поступивши в Політехнікум, студент Ейнштейн дуже часто прогулював лекції, читаючи у кафе журнали з останніми науковими теоріями.

Після отримання диплому він влаштувався працювати експертом у патентне бюро. В зв’язку з тим, що оцінка технічних характеристик у молодого спеціаліста займала частіше за все біля 10-ти хвилин, він багато займався розробкою власних теорій.

НЕ любив спорт

Окрім плавання(«вид спорту який потребує найменше затрат енергії» – як говорив сам Ейнштейн), він уникав будь яких витрат енергії. Одного разу він сказав «Коли я приходжу з роботи, я не хочу нічого робити, окрім роботи для розуму.

Вирішував важливі завдання граючи на скрипці

У Ейнштейна був особливий спосіб мислення. Він виділяв ті ідеї, які були неграціозними та негармонійними, виходячи виключно з естетичних критеріїв. Потім він проголошував загальний принцип, по якому відновлювалася б гармонія. І робив прогнози на рахунок руху тих чи інших фізичних об’єктів.

Вчений тренував в собі вміння піднятись над проблемою, побачити її з сторони і знайти неординарний вихід з положення. Коли він заходив у глухий кут, грав на скрипці, і вирішення проблеми само приходило в голову.

Ейнштейн не носив шкарпеток

Кажуть, Ейнштейн був не дуже чистолюбним та одного разу сказав на цей привід так: Коли я був молодим, я дізнався, що великий палець завжди закінчується діркою у шкарпетці. Так що я перестав їх носити.

Любив курити трубку

Ейнштейн був по життєвим членом клубу Монреальських курців трубок. Він дуже поважно ставився до куріння трубки та вважав що вона «спонукає його до об’єктивного судження в справах людських».

Не любив фантастику.

Щоб не спотворити чисту науку і дати людям хибну ілюзію наукового розуміння, він рекомендував повне утримання від любого типу наукової фантастики. «Я ніколи не думаю про майбутнє, воно і так скоро настане», – говорив він.

Батьки були проти його першого шлюбу

Зі своєю першою дружиною Мілевою Марич Ейнштейн познайомився в 1896 році в Цюріху, де вони разом вчились в Політехнікумі. Альберту було 17років, Мілеві – 21. Вона була з католицької сербської сімї. Обоє батьків Альберта були проти цього шлюбу. Тільки на смертному одрі батько Ейнштейна Герман дав згоду на одруження сина. А Пауліна, мати вченого, так і не прийняла невістку.