додому суспільство Центри зайнятості допомагають безробітним відкрити власну справу

Центри зайнятості допомагають безробітним відкрити власну справу

785

Хочете започаткувати власний бізнес? Усю необхідну інформацію, консультації, навчанння і частково навіть стартовий капітал можна отримати у центрах зайнятості. З допомогою фахівців з 2001 року власну справу започаткувало майже 10 тисяч мешканців Тернопільщини. Приєднатись до ним може кожен, хто шукає роботу.

Втрата роботи, бажання працювати на себе та розпоряджатись своїм часом, прагнення заробити грошей – власну справу люди починають з різних причин. При цьому не всі знають, як закласти наріжний камінь успішно. А справа на власний страх і ризик. І замість заробити, можна остаточно все втратити. Підтримати початківців взялася держава. Центри зайнятості пропонують усім охочим необхідну інформацію, консультації та семінари. А також стартовий капітал у вигляді одноразової допомоги.

Олександра Островська, перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості: "Це їхні страхові внески, якщо вони були застрахованими і могли отримувати цю допомогу протягом року, але вони отримують один раз і мають певний стартовий капітал".

Тарас Бельма, начальник відділу активної підтримки безробітних Тернопільського міськрайонного центру зайнятості: "Право на одержання одноразової допомоги мають безробітні, які досягли віку 18 років, які зареєстровані в службі зайнятості, і яким надано статус безробітного. Також однією з умов є відсутність підходящої роботи протягом місяця часу перебування в нас на обліку в статусі безробітного".

Бізнес ідею та заяву на отримання одноразової грошової допомоги розгляне спеціальна комісія з представників центру зайнятості та місцевої влади.

Тарас Бельма, начальник відділу активної підтримки безробітних Тернопільського міськрайонного центру зайнятості: "В разі позитивного рішення комісії безробітний має зареєструватися протягом 10 робочих днів у відділі державних реєстраторів фізичних осіб – приватних підприємців та принести до нас копію довідки, виписки з державного реєстру про те, що він є приватним підприємцем. Після цього,його знімають з обліку, як такого, який не є безробітний, і на його рахунок перераховується залишок коштів, які він мав би доотримати до кінця виплати допомоги по безробіттю".

Суму допомоги визначають індивідуально. Проте вона не може перевищувати чотирьох прожиткових мінімумів. А нині це трохи більше, ніж 4,5 тисячі гривень.Торік одноразову допомогу отримали півсотні людей, цьогоріч вже півтора десятка. Власна справа – це робота для себе та інших.

У центрах зайнятості охочих консультують і щодо оренди приміщень, найму працівників, банківських кредитів, а також податкового чи іншого законодавства. І зрештою все більше людей зважуються стати приватними підприємцями. З 2001 року за допомогою фахівців центрів зайнятості власну справу почали майже 10 тисяч осіб, з початку цього року підприємницькою діяльністю зайнялось 87 безробітних.

Олександра Островська, перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості: "Люди займаються торгівельною справою, надають інформаційні послуги, побутові послуги, послуги з транспортних перевезень, ветеринарні послуги. Також займаються садівництвом, виноградарством, декоративним садівництвом, художнім куванням, литтям чавуну,  зеленим туризмом. Тобто види діяльності дуже різні".