додому Новини Тернополяни можуть подавати до міської ради електронні петиції

Тернополяни можуть подавати до міської ради електронні петиції

739

vlcsnap-2015-10-28-10h32m20s17Відтепер тернополяни можуть подавати до міської ради електронні петиції. Якщо вони наберуть не менше 250-ти підписів, відповідну пропозицію розглянуть на сесії міської ради чи засіданні виконавчого комітету. Сьогодні у Тернополі перезентували електронні петиції та електронні закупівлі.

На сайті Тернопільської міськради вже є дві запропоновані тернополянами електронні петиції, щодо звітування в режимі он-лайн про всі надходження і витрати бюджету, а також люди просять прибрати з велодоріжки МАФ. Відтепер кожен може зареєструвавшись на сайті подати свою пропозицію, якщо вона набере 250 голосів, її обов’язково розглянуть на сесії міськради чи засіданні виконавчого комітету. Завтра в Україні набирає чинності закон про те, що електронна петиція передбачає таку ж форму як звичайне звернення громадян.

– Фінансується цей проект за рахунок фонду Східна Європа та Швейцарської конфедерації. Ми це робимо без використання будь-яких грошей. Це буде ще один публічний майданчик, який максимально спростить процедуру прийняття рішень, покаже відкритість влади і можливість кожного тернополянина впроваджувати той чи інший проект, який важливий на його думку в місті, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Тернополяни можуть як подати власну петицію, так і проголосувати за вже існуючу. Для цього потрібно зареєструватися, вказати прізвище, ім’я, по-батькові, електорону пошту, номер телефону. Петиція спочатку надходить до відділу зв’язків з громадськістю, а далі в управління правового забезпечення, там перевіряють чи дана пропозиція належить до компетенції міськради, чи немає там нецензурної лексики, закликів до насильства, повалення режиму. Далі впродовж двох днів петицію оприлюднюють на сайті, а впродовж наступних трьох місяців люди можуть за неї голосувати.

– Загалом для прийняття рішення по електронній петиції, яка набрала 250 голосів дається до 10 днів. Але це умовно, бо якщо це сесійне рішення, воно буде передбачати певні процедури згідно сесійного проекту рішення. За результатами розгляду даної петиції інфоромація буде опублікована на сайті міськради та безпосередньо заявнику, – каже  начальник патронатного відділу Тернопільської міськради Максим Черкашин.

У міськраді сьогодні презентували також систему електронних закупівель.

– Міська рада Тернополя є перша серед міст в Україні, в якому цей проект впроваджують. Раніше він був вівдпрацьований та рівні Міністерств. А серед міст, ми будемо перші, хто його запровадить. Мета цього проекту: ефективне використання грошей з місцевого бюджету та максимальна прозорість закупівель. Мова йде про передпорогові закупівлі до 200 тисяч і півтора мільйона виконання робіт і послуг, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Нам система лише показує того, хто дав найнижчу ціну. Ми перевіряємо учасника і укладаємо з ним договір. На сьогодні закупівля принтера лазерного ми виставляли 12,5 тисяч, учасник нам запропонував за 10390. Це Київський учасник. Для чого це робиться для того щоб зекономити, щоб все було прозоро і тут задіяна тільеи одна особа, яка це все вносить і все це виставляє, тобто економія трудових і фінансових ресурсів, – каже начальник управління економіки Тернопільської міськради Тетяна Корчак.

Наразі система електроних закупівель працює у міськраді, а вже з першого січня усі комунальні установи міста також будуть здійснювати закупівлі через електронну систему.