додому Головні Тернополяни протестують проти будівництва заводу із переробки пластмаси

Тернополяни протестують проти будівництва заводу із переробки пластмаси

655

Проти будівництва заводу з переробки пластмасових виробів поблизу вулиці Микулинецької у Тернополі протестували сьогодні мешканці прилеглих вулиць. Тут, кажуть, будівельники вже почали зачищення площі. Громаду обурює, що у їх районі і так багато об'єктів, які забруднюють середовище, а від місця, де ніби-то будуватимуть завод, людські будинки – менше, як за півкілометра. Проте, як виявилось, міська рада на будівництво такого об'єкту дозволу не давала.

– От 50 метрів, якшо тако взяти по прямій, зараз буде видно, я живу на 2 поверсі. Вікна відкрити не годен, тому що очисні вже не дають дихати. Там нас живе три будинки п'ятиповерхових, це маса народу, більше 300-400 чоловік, маленькі діти, бо живуть молоді батьки, які мають 2-3 дітей в хаті. Ті діти свіжого повітря тоже не бачать. Тому ми і вийшли сюда, аби врятувати нашу зону, нашу місцевість, – розповідає жителька вулиці Микулинецька-бічна Ольга Костенко.

Рятуватимуть самих себе мешканці вулиць Микулинецької, Микулинецької-бічної, Фестивальної та прилеглих до них від шкідливого заводу, який, начебто, розпочали будувати менше як за півкілометра від їх домівок. Два дні тому тут, поблизу газової заправки,з'явилась техніка, яка розчистила місце під майбутнє будівництво. До людей, які прийшли туди, вийшов прораб.


– Він мене запевнив, що ми будуємо завод. Власник з Дніпропетровська, землю виділив Надал, наш міський голова. А чому, каже, громада проти? У вас будуть робочі місця. Я йому тоді поснила, що в нас будуть робочі місця одні в тубдиспансері, а інші в онкології, – розповідає мешканка вулиці Микулинецької Галина Денис.

А громада проти, тому що підрахували: біля їх будинків в радіусі кілометра сім автозаправок, нафтобаза, газова заправка, очисні споруди та тубдиспансер. Завод із переробки пластмаси став би станньою краплею. Неподалік місця будівництва є річка. Люди бояться, що в неї потраплятимуть стоки із майбутнього заводу.  

– Знаємо шановного президента Ющенка, який отравлювався діоксином. При згоранні тарної продукції пластмаси виділяється газ діоксин. Їхні фільтри ніколи не будуть працювати, щоб очищати ті шкідливі викиди в атмоферу, – пояснює пенсіонер Іван Петрович.

Про те, що тут ведуться будівельні роботи, жодного знаку.

– Громадськість ніхто не інформував за ту будову. Нема цього паспорта, цих паспортних даних, що вони тут планують будувати.

Аби і ми могли поспілкуватись із забудовниками, громада запросила їх на зустріч. Проте ніхто із них не з'явився. Вперше чує про будівництво заводу із переробки пластмаси, який ніби-то збираються будувати на околиці міста, тернопільська влада.

– Від вас я перший раз цю інформацію чую. Хочу сказати, що міська рада ні землі під ці речі не виділяла ні жодних дозволів на будівництво таких об'єктів не виділялось. Тому я вважаю, що це просто слухи, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Це земля громади. І кажу, якщо люди стануть і не захочуть. Кажуть, а що ви будете робити? Я кажу: ми будем на все йти, навіть перекриєм міжнародну трасу, – запевняє мешканка вулиці Микулинецької Галина Денис.