додому Новини Тернополян навчатимуть як створювати проекти для бюджету участі та етично їх рекламувати.

Тернополян навчатимуть як створювати проекти для бюджету участі та етично їх рекламувати.

833

Тернополян навчатимуть як створювати проекти для бюджету участі та етично їх рекламувати. Для цього у нашому місті збиратимуться робочі групи та проходитимуть семінари. Нагадаємо, громадський бюджет дає змогу  мешканцям міста реалізовувати власні проекти за гроші з міської казни. На їх втілення у Тернополі вже виділено 9 мільйонів гривень.

Проекти, які відібрали для участі у громадському бюджеті, вже на стадії реалізації. На останній сесії міськради суму грошей, виділених на їх втілення, збільшили із 5-ти до 9-ти мільйонів гривень.

– Всі кошти є розподілені по головних розпорядниках. Відповідно, частина малих проектів, там, де була закупівля обладнання, вже починають гратися торги. Великі проекти – вони важчі в реалізації, але водночас на останній сесії було виділено приміщення для центру науки і для проекту “Чужих дітей не буває”. Також вже на стадії замовлення ПКД мультиспоривний соціальний зал, – розказує голова номінаційного комітету “Громадського бюджету” Назар Зелінка.

Тернопіль став одним із перших міст в Україні, де запровадили бюджет участі. До нього долучилось чимало містян – хтось проекти подавав, а хтось – голосував за них. Тож втілюють його в нас, навчаючись на власних помилках. Для того, аби їх виправити, удосконалити положення громадського бюджету, та навіть більше – розробити практичні рекомендації для інших міст, представників влади, депутатів та громадських активістів навчатимуть. Запрошують і тернополян, які планують подавати свої проекти у цьому році. Адже досвід показав, що частина минулорічних проектів була подана, до прикладу, із нереалістичним бюджетом. Робоча група для обговорення збереться вже 30 березня.

– Одна робоча група буде стосуватися питань реклами і бюджету участі в тому числі. Як самим авторам проекту рекламувати себе, робити це правильно, без шкоди іншим проектам, – каже керівник субгранту в рамках проекту “ЗМФ-ІІ” “Подільська агенція з регіонального розвитку” Лілія Ковшун.

Також у квітні, травні та червні будуть проведені семінари, де розповідатимуть про формування міського бюджету, обговорюватимуть закордонні практики та етичні моменти втілення проектів.

– Ті помилки, які ми допустили, але ж це був перший раз, перший крок, перший проект, ми їх ліквідуємо і наступний проект, ми їх ліквідуємо. І наступний проект, наступний крок, наступний процес – вже другий рік буде проходити значно кращий і з меншими помилками, – говорить начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека.

Навчання відбуватимуться в рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової іціативи. Впровадження”, який фінансується американським народом через агентство США з міжнародного розвитку USADE.