На оборону Тернополя – всією громадою. Тернополян готуватимуть до партизанської війни. У місті починають військово-медичні навчання для цивільного населення. Зголоситися може кожен. Для цього треба звернутись в міську раду і заповнити анкету. Курс навчання – тиждень, заняття – у позаробочий час.
З екранів телевізорів Україна спостерігала, як готуються боронити власне місто від можливого нападу бойовиків мешканці Маріуполя. Разом з українськими бійцями люди укріплюють блокпости, роблять окопи, зголошуються доброволяцями. Їх біда в тому, що виявились ближче до сусіда-агресора, проте й іншим містам, в тому числі і на заході країни, ніхто гарантій не дає.
– В Тернополі є місця, які призначені для використання під бомбосховища, є місця для масового переховування людей, це підвальні приміщення. Якихось спеціальних бомбосховищ нарити на 200 тисяч населення нереально. Але населенню треба розповісти, як правильно себе вести в таких ситуаціях. Тому ми готуємо спеціальну пам’ятку для тернополян, яка буде розповсюджена в кожну поштову скриньку, де буде розписано, що треба робити в випадку тої чи іншої ситуації, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.
Безпека нашого міста – в наших руках, вирішили місцеві чиновники і взялись за справу. В Тернополі починають курси військової підготовки для цивільного населення.
– Вогнева підготовка, тактична підготовка, основи цивільного захисту, військово-медична підготовка.
Перші на черзі – працівники міськради, комунальних служб і великих підприємств, а далі і тернополяни. Їх підготовку беруть на себе ряд структур: Школа допризовної підготовки, військова частина, рятувальники, медуніверситет та військова кафедра економічного університету. Навчатимуть, як діяти та виживати під час бомбардування, обстрілів чи хімічної атаки, надавати медичну допомогу.
– Ми запрошуємо всіх тернополян, хто хоче пройти таку підготовку, прийти в міськраду. При вході вас зустрінуть, дадуть заповнити анкету і всі бажаючі будуть записані в групи. Орієнтовно підготовка буде тривати 7-10 днів. Ми запрошуємо всіх бажаючих працездатного віку, від 18 до 55 років, – говорить міський голова.
Участь у навчанні добровільна, проте люди, які пройдуть підготовку, мали б при потребі стати на оборону міста в перших рядах, сподіваються чиновники. Адже навіть нетривале навчання – це достатня основа для цивільної людини, каже директор школи допризовної підготовки. Її працівники, каже, досі викладали “Захист Вітчизни” старшокласникам. Тепер ресурси навчального закладу стануть в нагоді дорослим.
– В нас школа забезпечена навчальною зброєю, є навчальні автомати, автомати Калашникова, щоб не тільки учні, а й цивільне населення навчилося збирати і розбирати зброю, споряджувати магазини набоями, – каже директор Школи допризовної підготовки Валерій Бондар.
Групи навчатимуть в позаробочий час, з 17 до 20 години. Зголоситись можна вже тепер.