додому здоров'я Тернополяни подарували лікарні обладнання для відділення недоношених новонароджених

Тернополяни подарували лікарні обладнання для відділення недоношених новонароджених

1017

Медичне обладнання обласній дитячій лікарні подарували сьогодні небайдужі тернополяни. Волонтери проекту "Здорові діти – щаслива Україна" вже не вперше допомагають лікарні. Цього разу молоді люди зібрали гроші на обладнання для відділення для недоношених новонароджених. Організували благодійну акцію близько 10 тернополян. Медики ж кажуть, це обладнання допоможе рятувати дитячі життя.

Два інфузомати, ультразвуковий інгалятор, електронні ваги і пульсоксиметр – з такими подарунками для недоношених дітей прийшли сьогодні ініціативні тернополяни. Використовувати медичне обладнання будуть чи не сьогодні, каже завідувач відділення. Чекали на нього вже давно.

Тетяна Бліхар, завідувач відділу для недоношених новонароджених Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Це є дуже необхідне для виходжування і контролю над станом здоров'я недоношених дітей. До нас діти потрапляють після дихальної підтримки і треба вирівнювати, взнавати рівень  насичення тканин киснем і пульсоксиметр. Це є дуже необхідне обладнання, яке ми вже пару років чекали".

Діти у цьому відділенні лікуються довго: від двох тижнів і до трьох місяців. Обладнання, яке подарували тернополяни, потрібне сімдесяти відсоткам маленьких пацієнтів цього відділення. В рік тут буває в середньому 260 дітей. Розраховане відділення на тридцять малюків. Приїжджають сюди пацієнти з усієї області. Потрапляють сюди і діти з дуже низькою масою тіла. Найменший малюк, якого вдалося врятувати медперсоналу відділення, важив 580 грам. Допомога цим дітям дуже потрібна, кажуть лікарі, а медичне обладнання – дороговартісне. Тож з радістю приймають усіх охочих допомогти. Задоволення від доброї справи отримали і самі волонтери.  

Олена Колобохова, волонтер проекту "Здорові діти – щаслива Україна": "Своїх дітей у мене ще немає. Я ж не знала, що вони такі маленькі. Дивишся на них і вони такі безпорадні. Приємно дуже, що допомогли саме діткам. Спочатку ми вагались, куди витратити кошти, які ми назбирали. Це могли бути дитячі будинки, але вони наче забезпечені, закріплені за якимись підприємствами, до них є постійний доступ якоїсь фінансової допомоги. А маленькі діти, то вони тільки народжуються, і саме їм, я думаю, потрібно допомогти".

Суму, на яку волонтери купили обладнання, не називають. Кажуть, нехай це залишиться в секреті. Гроші ж збирали серед своїх друзів, знайомих і навіть зі скриньками на вулицях міста. Це обладнання не єдине, яке потрібне відділенню для недоношених новонароджених. Дуже потрібні кювези, каже завідувач. Їх зараз у відділенні 6, але це обладнання вже дуже старе. Лікарі сподіваються, знайдуться благодійники, які зможуть їм допомогти.

Тетяна Бліхар, завідувач відділу для недоношених новонароджених Тернопільської обласної дитячої лікарні: " – Це спеціальні прилади, де підтримується певна температура і вологість, без яких наші діти на перших днях і тижнях життя не можуть обходитися.

– А яка вартість одного кювезу?

– Відома, починаючи від 10 тисяч євро. До волі дорогі і чим більше у них є функцій. Там можуть проводити і фототерапію в дітей, там і  важити можна. Чим більше у нього можливостей, тим він дорожчий. А такий самий мінімальний – лише температура і вологість, то це починаючи з 10 тисяч євро".