
Творить для інших. Ольга Штонь була художницею-дизайнеркою понад 20 років, але після повномасштабного вторгнення Росії в Україну змінила напрям діяльності. У 2024 році, під час візиту до подруги в Англії, вона познайомилася з традицією місцевих художників розмальовувати каміння та залишати його в парках і на вулицях, аби дарувати радість іншим.
“Мені це принесло якусь таку неймовірну радість. Я приїхала назад у Тернопіль, в Україну. І чогось минулий місяць був взагалі дуже важкий по новинах в нас. І я щось так сіла, в мене було дуже багато залишків після арт-терапії таких камінців. І я подумала, а чому б не зробити такий рух у Тернополі”, – ділиться Ольга Штонь.
Ольга Штонь займається такою справою майже місяць і за цей час розписала понад 100 камінців. Окрім малюнків, вона додає на них надписи — від простих слів на кшталт “Кохай” чи “Усміхнись” до цілих висловів. Серед улюблених фраз художниці — “Ми знову будемо гуляти уночі”, ділиться, не вистачає зараз теплих, вечірніх прогулянок, як у час без війни.
Процес створення камінців “із настроєм” потребує часу. Спочатку жінка покриває каміння базовим кольором, потім наносить малюнок і напис. Між цими етапами потрібно зачекати, поки фарба висохне, а на завершення покривати роботу лаком. Свої роботи вона залишає на вулицях Тернополя, а близько 30-ти вже знайшли у своєму місті й львів’яни.
“Це десь якась лавочка, яка, наприклад, не є дуже сильно популярна в парку або десь біля озера, або я ходила на дальній пляж, і на дальньому пляжі на лавочках, також у центрі. Тобто, я стараюся обійти всі частини Тернополя і там всюди десь поставити”, – каже тернополянка.
Ольга Штонь зазначає, головна мета її творчості — дарувати людям посмішку. Її надихає думка про те, що мешканці та гості міста радіють, знаходячи розписані нею камінці.